بلاتکلیفی تخصیص ارز به مواد اولیه صنعت نساجی

بلاتکلیفی تخصیص ارز به مواد اولیه صنعت نساجی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، سیدجواد سجادی بیدگلی گفت: تأمین مواد اولیه همواره یکی از چالش‌های جدی در صنعت نساجی بوده است و با توجه به آنکه بخش عمده مواد اولیه این صنعت وارداتی است، هر اتفاقی که در بازار ارز روی دهد، تولید در این صنعت را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی با اشاره به وعده رئیس کل جدید بانک مرکزی برای تأمین ارز مورد نیاز تولید، گفت: زمانی که رئیس کل جدید بانک مرکزی، مسئولیت را در این نهاد بر عهده گرفت از طریق رسانه‌های رسمی اعلام کرد که ارز نیمایی با نرخ ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان برای مواد اولیه تولید و صنعت اختصاص می‌یابد، اما متأسفانه در یک ماه اخیر این تخصیص ارز به صورت قطره چکانی صورت گرفته و نابسامانی در زنجیره تولید صنعت نساجی را رقم زده است.

سجادی ادامه داد: در کنار این چالش، چند روزی است که شایعات عدم تخصیص ارز نیمایی به مواد اولیه این صنعت مطرح می‌شود که این موضوع نیز بر نگرانی فعالان این صنعت افزوده است.

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی با اشاره به بازار شب عید گفت: صنعت نساجی و پوشاک یکی از مهمترین صنایع برای رونق بخشی به بازار شب عید است، اما بلاتکلیفی تخصیص ارز به مواد اولیه این صنعت و نابسامانی در تولیدات نساجی و پوشاک، کاهش تولید و افزایش‌ها را در این صنعت رقم می‌زند و بازار شب عید نیز متأثر از این موضوع، با کاهش تقاضا مواجه می‌شود.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت به فروش میرسد برای استعلام قیمت با شماره 09128399961 تماس بگیرید09128399961
+
اندروید
اندروید
بالا