تولید تنها راه برون رفت از وضعیت اقتصادی کنونی کشور است

تولید تنها راه برون رفت از وضعیت اقتصادی کنونی کشور است

به گزارش خبرنگار مهر، سید رضا فاطمی امین عصر پنج شنبه، پس از حضور در شهرستان نائین و غبارروبی گلزار شهدای این شهرستان، در جلسه با فعالان اقتصادی اظهار کرد: در ۶ ماه نخست سال جاری در حوزه سرمایه گذاری، ۱۹ درصد رشد داشتیم که در هشت سال اخیر بی سابقه است؛ همچنین صادرات به میزان ۱۹ درصد و واردات ۱۴ درصد افزایش پیدا کرده است و این یعنی ما از صادرات بیش از واردات حمایت می‌کنیم.

وی در ادامه گفت: در بخش اشتغال در حوزه صنعت و معدن و مطابق گزارش وزارت کار، رتبه یک اشتغال را داریم که نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر در بخش صنعت و معدن را شامل می‌شود؛ این یک پیام مهم است زیرا اشتغال در این حوزه نیاز به منابع مالی متعدد دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ما در وزرات صمت، حلال مسائل و مشکلات تولید هستیم، خاطرنشان کرد: اتفاقاتی که در اقتصاد کشور رخ می‌دهد، بر مبنای گزارش فعالیت فعالان اقتصادی است. البته شاید این آمار و ارقام مانند افزایش صادرات، سرمایه گذاری و تولید برای مردم ملموس نباشد چرا که مردم دچار مشکلات معیشتی و اقتصادی مختلفی هستند.

وی افزود: در جلسه دوشنبه که خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدیم، عنوان شد که در ۱۰ سال گذشته، رشد اقتصادی تقریباً یک درصد و کمتر بوده و در طول چند سال، فقط تورم داشتیم؛ وقتی تولید پایین و تورم بالا باشد، بخش کوچکی از مردم وضعشان بهتر می‌شود اما عمده مردم به دلیل از بین رفتن نسبت درآمد و هزینه‌ها، وضعشان بدتر می‌شود.

فاطمی امین، تولید را تنها راه حل برون رفت از وضعیت ۱۰ سال اخیر اقتصاد کشور عنوان و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب به تولید، سفارش و اشاره بسیار دارند؛ اصلاح وضعیت معیشت مردم و افزایش قدرت اقتصادی کشور از اثرات افزایش تولید است که یکی از کم کاری‌ها در این حیطه، انتقال این آمار و ارقام رشد صورت گرفته در این حوزه به جامعه است.

به گزارش مهر، با توجه به صحبت فعالان اقتصادی نائین و با توجه به اینکه شهرستان نائین، قطب هیدرولیک کشور به شمار می‌آید، صنعت هیدرولیک در سراسر کشور مغفول مانده است. ضعف زیر ساختی در حوزه گمرک، برق و گاز واحدهای صنعتی و تولیدی از مسائل مطرح شده در جلسه کوتاه وزیر صمت با فعالان اقتصادی و نمایندگان حوزه‌های مختلف صنعت در سفر به شهرستان نائین بود. پیش از این فاطمی امین در شهرستان خوروبیابانک حضور یافته بود.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت به فروش میرسد برای استعلام قیمت با شماره 09128399961 تماس بگیرید09128399961
+
اندروید
اندروید
بالا