رسوب 150 هزار خودرو در پارکینگ خودروسازان/ قیمت خودرو در 2 هفته اخیر چقدر افزایش داشت؟

رسوب 150 هزار خودرو در پارکینگ خودروسازان/ قیمت خودرو در 2 هفته اخیر چقدر افزایش داشت؟

رسوب 150 هزار خودرو در پارکینگ خودروسازان/ قیمت خودرو در 2 هفته اخیر چقدر افزایش داشت؟

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو از افزایش قیمت خودرو طی دو هفته گذشته به دلیل کاهش عرضه از سوی شرکت‌های تولید کننده، خبر داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سعید موتمنی با اشاره به اینکه افزایش قیمت روی کاغذ است و تقاضایی در بازار وجود ندارد افزود: کاهش عرضه از سوی خودروسازان، سبب فراهم شدن زمینه سوء استفاده واسطه‌ها و دلالان شده و همین رویه افزایش کاذب قیمت را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه خودرو سازان تاکنون قیمت تمام شده خودرو‌های داخلی را اعلام نکرده اند گفت: شرکت‌های خودرو ساز با تاکید بر اینکه قیمت تمام شده خودرو با توجه به تورم موجود در کشور از قیمت فروش کمتر است درخواست افزایش قیمت را دارند.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با بیان اینکه طبق اعلام سازمان‌های ناظر، هم اکنون حدود 150 هزار دستگاه خودرو در پارکینگ‌ها رسوب کرده است گفت: شرکت‌های خودرو ساز به بهانه کمبود قطعه، این خودرو‌ها را در پارکینگ نگه داشته اند، اما دلیل اصلی آن انتظار خودرو سازان برای افزایش قیمت است.

موتمنی با بیان اینکه 150 هزار خودرو باید تا آبان ماه به مشتری تحویل داده می‌شد افزود: اجرای طرح قرعه کشی برای عرضه خودرو هم یک رانت است و تغییری در شرایط بازار ندارد.

وی با تاکید بر اینکه تولید کنندگان داخلی توان تامین بازار را ندارند گفت: باید واردات خودرو برای تامین نیاز بازار آزاد شده تا بازار از بلاتکلیفی فعلی خارج شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با اشاره به تاثیر شبکه‌های اجتماعی در افزایش قیمت خودرو گفت:با کاهش عرضه، دلالان خودروهایشان را با قیمت مورد نظر خود عرضه می‌کنند.

موتمنی با اشاره به افزایش 3 تا 10 میلیون تومانی انواع خودرو در دو هفته گذشته گفت:کوئیک از 173 میلیون به 178 میلیون تومان، پراید 111 از 152 میلیون به 160 میلیون تومان، پراید 131 از 138 میلیون به 143 میلیون تومان، سمند از 245 میلیون به 255 میلیون تومان, 207 دنده‌ای از 330 میلیون به 339 میلیون تومان, 206 تیپ 2 از 247 میلیون به 257 میلیون تومان و 206 تیپ 5 از 290 میلیون به 301 میلیون تومان افزایش یافته است.

انتهای پیام/

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *