آغاز عملیات اجرایی انتقال آب به خراسان جنوبی تا ۲ ماه آینده

آغاز عملیات اجرایی انتقال آب به خراسان جنوبی تا ۲ ماه آینده

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، محمد فرهادی روز شنبه در نشست بررسی مشکلات صدور مجوزهای زیست محیطی و تخصیص آب طرح انتقال آب از خلیج فارس به استان افزود: با توجه به گزارشاتی که مدیرعامل شرکت تامین آب صنایع و معادن ارائه کرد، مطالعات طرح در حال اتمام است و بعد از این مرحله، عملیات انتقال آب خلیج فارس به استان وارد فاز اجرایی می‌شود.

وی گفت: براساس طرح اولیه، موضوع انتقال آب به استان خراسان جنوبی تحت عنوان انتقال آب دریای عمان و از مسیر سیستان و بلوچستان، مجوزهای زیست محیطی و تخصیص وزارت نیرو را اخذ کرده بود و با تغییر مسیر اجرای کار، مجوزها نیاز به بازنگری داشت.

معاون استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: با در دستور کار قرار گرفتن موضوع انتقال آب خلیج فارس به استان، مطالعات زیست محیطی و تخصیص آب نیاز به پیگیری داشت که جلسه امروز ما در همین راستاست.

وی افزود: با توجه به مکاتبات محیط زیست کشور مبنی بر پذیرفته شدن کلیت موضوع، در این جلسه مقرر شد سایر اقدامات لازم در استان پیگیری و دنبال شود.

فرهادی گفت: در زمینه تخصیص آب نیز رایزنی‌هایی صورت گرفته و مشکلی در روند اجرای کار نیست.

وی با تاکید بر اهمیت اجرای این طرح برای استان خراسان جنوبی، همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط در اجرای هرچه سریعتر پروژه را خواستار شد.

این نشست با حضور مدیرعامل شرکت تامین آب صنایع و معادن (مجری طرح)، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت و مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی برگزار شد.

تسریع در اجرای طرح انتقال آب به خراسان جنوبی از تاکیدات رییس جمهوری در سفر نوزدهم شهریور امسال به خراسان جنوبی بود که در مصوبات سومین سفر استانی آیت الله رییسی نیز لحاظ شده است.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *