آمریکا پروژه‌های مقابله با طرح کمربند و جاده چین را به زودی اجرا می‌کند

آمریکا پروژه‌های مقابله با طرح کمربند و جاده چین را به زودی اجرا می‌کند

آمریکا پروژه‌های مقابله با طرح کمربند و جاده چین را به زودی اجرا می‌کند

یک مقام ارشد آمریکایی فاش کرد که این کشور قصد دارد در ماه ژانویه در پنج تا ۱۰ پروژه زیرساختی بزرگ در سراسر جهان به عنوان بخشی از ابتکار گروه هفت برای مقابله با طرح کمربند و جاده چین سرمایه گذاری کند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، یک مقام ارشد آمریکایی روز دوشنبه فاش کرد که این کشور قصد دارد در ماه ژانویه در پنج تا 10 پروژه زیرساختی بزرگ در سراسر جهان به عنوان بخشی از ابتکار گروه هفت برای مقابله با طرح کمربند و جاده چین سرمایه گذاری کند.

به گفته این مقام، یک هیئت آمریکایی به رهبری دیلیپ سینگ، معاون مشاور امنیت ملی جو بایدن، حداقل 10 پروژه را در سنگال و غنا هفته گذشته شناسایی کرد.

به گفته این مقام، رهبران بخش های دولتی و خصوصی در حال مذاکره هستند تا پروژه هایی که تحت ابتکار B3W توسط کشورهای ثروتمند گروه هفت در ژوئن راه اندازی شد، تامین مالی شوند. این برنامه ها ممکن است در جریان نشست G7 در ماه دسامبر نهایی شوند.

چین: جایگزینی برای "ابتکار یک کمربند یک جاده" وجود نداردچین خواستار گسترش همکاری بین کشورهای طرح کمربند و جاده و اتحادیه اوراسیا شد

این مقام بدون نام بردن از هیچ کشور آسیایی خاصی گفت که یک هیئت آمریکایی در یک تور مشابه در اوایل اکتبر از اکوادور، پاناما و کلمبیا بازدید کرد و یک هیئت دیگر قرار است قبل از پایان سال به آسیا سفر کند.

به گفته مقامات کشورهای گروه 7، ابتکار B3W با هدف کاهش 40 تریلیون دلاری سرمایه که کشورهای در حال توسعه تا سال 2035 در پروژه های زیرساختی به آن نیاز دارند، و ارائه جایگزینی برای طرح چین مطرح شده است.

این مقام گفت، این تلاش به دنبال شناسایی پروژه های شاخصی است که می توانند تا آغاز سال آینده راه اندازی شوند.

انتهای پیام/

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *