استاندار: نیروهای بومی باید در معادن سیستان و بلوچستان بکارگیری شوند

استاندار: نیروهای بومی باید در معادن سیستان و بلوچستان بکارگیری شوند

به گزارش ایرنا حسین مدرس خیابانی شامگاه چهارشنبه در نشست شورای معادن سیستان و بلوچستان اظهارداشت: با اتصال معادن استان به زنجیره کامل تولید و صنایع معدنی این بخش به رونق خواهد رسید.

وی افزود:با ایجاد زیر ساخت‌ها در سیستان و بلوچستان از جمله راه دسترسی،آب، برق و سایر امکانات معادن فعال و زمینه ایجاد اشتغال قابل توجهی در استان فراهم خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: ثروت حاصل از معادن برای مردم است و از سرمایه‌گذاران دولتی و خصوصی که هرچه سریعتر اهداف ما را به نتیجه برساند استقبال می‌کنیم و در این ارتباط از ظرفیت بومیان سرمایه گذار که در خارج از کشور فعال هستند باید استفاده شود.

وی بیان کرد: از فضای مجازی و برپایی نمایشگاه‌های مجازی در سطح ملی و هم برای سایر کشورها،استعدادها و ظرفیت‌های معدنی استان تبلیغ و اطلاع‌رسانی شود.

مدرس خیابانی تصریح کرد: در همه تفاهم‌نامه‌های سرمایه‌گذاری در سیستان و بلوچستان موضوع ایجاد زیرساخت‌ها در این استان باید از سمت سرمایه‌گذار لحاظ شود.

وی ادامه داد: در سطح کشور هیچ کس از معدنی بودن سیستان و بلوچستان اطلاعاتی ندارد و باید اطلاع‌رسانی هدفمند صورت گرفته تا جذب سرمایه گذاران را داشته باشیم.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: شاخص کارآمدی نمایشگاه معادن و میزان کارآمدی آن در جذب سرمایه‌گذار است لذا این بازدید باید از سوی افرادی انجام گیرد که ظرفیت سرمایه‌گذاری دارند.

وی بیان کرد: این خیلی اهمیت دارد که به بهانه معدن بتوانیم زیرساخت‌های سیستان و بلوچستان را توسعه دهیم چراکه با تامین برق و سایر زیرساخت‌های معدن روستاها و مناطق اطراف نیز از این نعمت متنفع می‌شوند.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی های ویژه

این سایت به فروش میرسد برای استعلام قیمت با شماره 09128399961 تماس بگیرید09128399961
+
اندروید
اندروید
بالا