اپراتور بندری هند تحویل کانتینرهای ایران، پاکستان و افغانستان را متوقف کرد

اپراتور بندری هند تحویل کانتینرهای ایران، پاکستان و افغانستان را متوقف کرد

اپراتور بندری هند تحویل کانتینرهای ایران، پاکستان و افغانستان را متوقف کرد

شرکت بنادر و منطقه ویژه اقتصادی آدانی، بزرگترین اپراتور بندری در هند، اعلام کرد که پایانه های این شرکت دیگر صادرات و واردات محموله های کانتینری از ایران، پاکستان و افغانستان را از ۱۵ نوامبر انجام نخواهد داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت بنادر و منطقه ویژه اقتصادی آدانی، بزرگترین اپراتور بندری در هند، روز دوشنبه اعلام کرد که پایانه های این شرکت دیگر صادرات و واردات محموله های کانتینری از ایران، پاکستان و افغانستان را از 15 نوامبر انجام نخواهد داد.

شرکت بنادر آدانی که بخشی از مجموعه گروه آدانی است، در بیانیه ای گفت: این توصیه تجاری در مورد تمام پایانه هایی که توسط (بنادر آدانی) اداره می شود و از جمله پایانه های شخص ثالث در هر بندر (این شرکت) تا اطلاع ثانوی اعمال می شود.

نخستین تجهیزات بندری تفاهم‌نامه ایران و هند وارد بندر چابهار شدموافقت نامه تجارت ترجیحی فرصتی برای گسترش مناسبات ایران و هند

این شرکت دلیلی برای این اقدام خود ارائه نکرد. سخنگوی گروه آدانی بدون ارائه جزئیات گفت: بندر آدانی این بیانیه را برای ذینفعان مربوطه صادر کرده است.

این تصمیم چند هفته پس از آن گرفته شد که مقامات هندی نزدیک به سه تن هروئین از افغانستان به ارزش 200 میلیارد روپیه (2.65 میلیارد دلار) از دو کانتینر در بندر موندرا در غرب گجرات، که توسط بنادر آدانی اداره می شود، کشف کردند.

در مورد این کشفیات، شرکت بنادر آدانی گفته بود که اپراتورهای این بنادر مجاز به بازرسی از کانتینرها نیستند و این شرکت "هیچگونه اختیاری از سوی پلیس برای بازرسی از کانتینرها یا میلیون ها تن محموله" که از پایانه های این شرکت عبور می کند، ندارد.

انتهای پیام/

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *