بازار اصفهان با تزریق مرغ منجمد متعادل می‌شود 

بازار اصفهان با تزریق مرغ منجمد متعادل می‌شود 

ایرج موفق روز سه‌شنبه در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار استان در گفت‌وگو با ایرنا افزود: بر اساس تصمیمات جلسه امروز و در راستای تأمین مرغ موردنیاز استان، مقرر شد تولید مرغ گرم و توزیع مرغ منجمد افزایش پیدا کند.

وی بابیان اینکه جلسه امروز برای رسیدگی به امور مردم در خصوص تأمین، توزیع کالا و نظارت بر قیمت کالاها و مباحث در حوزه تنظیم بازار برگزار شد ادامه داد: اعضا و ارکان اصلی تنظیم بازار کشور بر اساس ابلاغ معاون اول رییس جمهوری مبنی بر تنظیم بازار مشخص شدند و در این جلسه هفت کمیته تخصصی در اقلام مختلف و کارهای مرتبط با تنظیم بازار پیشنهاد و انتخاب شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان اظهار داشت: یک سری وظایف تکمیلی برای تنظیم بازار در نظر گرفته‌شده که به استانداران سراسر کشور ابلاغ‌شده است.

به گفته وی، مقرر شد که همه موارد را به‌صورت ویژه در کمیته‌های تخصصی مرتبط با هر کالا که سازمان متولی آن نیز مشخص‌شده و دستگاه اجراکننده آن نیز مشخص است برای تصمیم‌گیری‌های فنی و تخصصی در کمیته‌های تخصصی و درنهایت در جلسه ستاد تنظیم بازار استان مطرح شود و پس از تصویب در این ستاد با حضور اعضا عملیاتی و اجرا شود و مواردی که در خصوص تأمین کالاهای اساسی و ذخیره‌سازی مطرح شد.

موفق تأکید کرد: ذخیره‌سازی کالاها به‌اندازه کافی در استان اصفهان انجام‌شده است و هیچ‌گونه نگرانی بابت ذخیره این‌گونه کالاها وجود ندارد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: با دستور استاندار اصفهان مقرر شد پیگیری‌های لازم برای افزایش سهم ذخیره‌های استراتژیک استان انجام شود.

وی افزود: این ذخایر مهم را می‌توان در ایام مختلف به بازار تزریق کرد تا مردم در این زمینه با کمترین مشکل مواجه شوند.

موفق بیان کرد: جلسه امروز با حضور استاندار و اعضای اصلی جلسه به‌خوبی برگزار شد و دستگاه‌های نظارتی نکات موردنظر را در مورد کالاهای لبنی و مصالح ساختمانی مطرح کردند که این موارد در دستور کار قرار خواهد گرفت و گروه‌های بازرسی سازمان با ورود بهتر کارها را دنبال خواهد کرد.

وی بابیان اینکه ذخایر کالاهای اساسی به حد کافی در استان وجود دارد و هیچ‌گونه نگرانی در این زمینه وجود ندارد گفت: از مردم تقاضا داریم که در خرید کالاها تعجیل نکنند و از خریدهای افزایشی جلوگیری کنند و خرید خود را بر اساس نیاز انجام دهند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان بابیان اینکه عملکرد سامانه رهتاب مورد تائید اعضای جلسه ستاد تنظیم بازار و دستگاه‌های نظارتی استان قرار دارد گفت: این سامانه می‌تواند رصد تمام کالاهای اساسی و سایر کالاها را از تولید، توزیع تا مصرف‌کننده، در دستور کار قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد: برخی انتقادات در مورد عملکرد سامانه رهتاب ارائه‌شده که در جلسه آینده ستاد تنظیم بازار این سامانه موردنقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

موفق افزود: این سامانه در ستاد تنظیم بازار کشور مطرح و مورد تائید قرار گرفت و پس‌ازآن در استان مصوب و پیاده‌سازی شد و به‌طورقطع در آینده تکمیل‌ خواهد شد تا خروجی و عملکرد بهتری را به مردم استان ارائه دهد.

نشست ستاد تنظیم بازار استان اصفهان امروز با حضور استاندار، مدیران و نمایندگان برخی اصناف و اتحادیه‌ها و باهدف تنظیم بازار مرغ و بررسی برخی گرانی‌های اقلام مصرفی مردم در سالن اجتماعات استانداری اصفهان برگزار شد.

هشت هزار واحد صنفی در استان اصفهان فعالیت می‌کنند.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *