تاکید مخبر بر تسریع در رسیدگی و ساماندهی مشکلات انبارهای سازمان اموال تملیکی/بخشی از کالاها امحا می‌شود

تاکید مخبر بر تسریع در رسیدگی و ساماندهی مشکلات انبارهای سازمان اموال تملیکی/بخشی از کالاها امحا می‌شود

تاکید مخبر بر تسریع در رسیدگی و ساماندهی مشکلات انبارهای سازمان اموال تملیکی/بخشی از کالاها امحا می‌شود

معاون اول رئیس جمهور خواستار رسیدگی فوری به وضعیت و تعیین تکلیف کالاهای دپوشده در انبارهای سازمان اموال تملیکی در سراسر کشور شد.

– اخبار سیاسی –

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور ظهر امروز(دوشنبه) با حضور در انبار مرکزی سازمان اموال تملیکی از بخش‌های مختلف این انبار مرکزی بازدید کرد و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت کالاهای دپو شده در این انبارها قرار گرفت.

در این بازدید که مخبر را وزرای امور اقتصاد و دارایی و دادگستری همراهی می‌کردند، معاون اول رئیس‌جمهور بر ضرورت پیگیری وضعیت و مشکلات انبارهای سازمان اموال تملیکی، چگونگی روند ثبت و نگهداری این کالاها، نحوه تشخیص کالاهای قاچاق و متروکه و همچنین نحوه نگهداری و ترخیص و انتقال کالاها پس از تعیین تکلیف‌شان تاکید کرد.

همچنین معاون اول رئیس‌جمهور پس از این بازدید و در جلسه رسیدگی به وضعیت انبارهای تملیکی سراسر کشور با تاکید بر هماهنگی و همکاری قوای سه‌گانه برای رسیدگی و ساماندهی مشکلات انبارهای سازمان اموال تملیکی، خواستار رسیدگی فوری به وضعیت و تعیین تکلیف کالاهای دپوشده در انبارهای سازمان اموال تملیکی در سراسر کشور شد.

مخبر در این جلسه که دادستان کل کشور و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز به دعوت وی در آن حضور داشتند، با اشاره به زنجیره مشکلات از مبادی ورودی در گمرکات تا ذخیره در انبارها، خاطرنشان کرد: حجم بالایی از کالاها در انبارهای تملیکی از سال‌های گذشته تاکنون رها و رسوب شده است که باید هر چه سریعتر با مشخص شدن صاحبان کالاها و حل مشکلات و پرونده‌های قضایی و تعزیراتی، اجازه ندهیم حقوقی از مردم و یا بیت المال تضییع شود.

وی کالاهای دپو شده در انبارهای اموال تملیکی را به 3 دسته تقسیم‌بندی کرد و گفت : بخشی از آن اموالی هستند که باید توسط قوه قضائیه تعیین تکلیف شوند، که امیدواریم اقدامات لازم درباره آنها با فوریت صورت گیرد. گروه دیگر اموالی هستند که باید امحا شوند و تصاویر منتشر شده در این روزها مربوط به آنهاست. دسته سوم نیز اموالی هستند که می‌بایست توسط سازمان اموال تملیکی تعیین تکلیف شوند که با توجه به دستورات چند ماه قبل رئیس‌جمهور باید با اولویت پیگیری شود.

معاون اول رئیس‌جمهور ضرورت مکانیزاسیون هر چه سریعتر انبارهای تملیکی را خاطرنشان ساخت و افزود: بهره‌گیری از ظرفیت‌های دولت الکترونیک و ساماندهی کالاها در سامانه‌ها می‌تواند از ورود و دپوی کالاها در انبارهای تملیکی جلوگیری کند تا با مشخص شدن مالکین و همچنین تعیین تکلیف کالاهای و پروندها از رسوب کالاها در این انبارها جلوگیری شود.

مخبر با اشاره به دغدغه‌ها درخصوص مشکلات انبارهای تملیکی، اظهار امیدواری کرد با تشکیل کارگروه‌های اصلی و عملیاتی رسیدگی به وضعیت انبارهای تملیکی ظرف 3 ماهه آینده بخش بزرگی از مشکلات این سازمان حل شود.

در این جلسه مقرر شد، «کارگروه‌های اصلی و عملیاتی» به منظور ساماندهی وضعیت انبارهای تملیکی تشکیل شود که طبق تصمیمات اعضای این جلسه کارگروه اصلی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، دادستان کل کشور، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و وزرای امور اقتصاد و دارایی و دادگستری هر دو هفته یکبار تشکیل می‌شود.

همچنین کارگروه عملیاتی به ریاست وزیر اقتصاد و با حضور رئیس سازمان تعزیرات، نماینده دادستانی کل کشور و نمایندگان دستگاه‌های مربوطه تشکیل شده و پس از آسیب‌شناسی وضعیت انبارهای تملیکی، احصا مشکلات و ارائه راهکارها، پیشنهادات لازم را برای رسیدگی و ساماندهی وضعیت انبارهای تملیکی در کارگروه اصلی ارائه می‌‌کند.

انتهای پیام/

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *