ترامپ برای اولین بار در 25 سال گذشته از فهرست ثروتمندان فوربس خارج شد

ترامپ برای اولین بار در 25 سال گذشته از فهرست ثروتمندان فوربس خارج شد

ترامپ برای اولین بار در 25 سال گذشته از فهرست ثروتمندان فوربس خارج شد

ثروت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، حدود ۲.۵ میلیارد دلار تخمین زده می شود که نشان می دهد وی ۴۰۰ میلیون دلار تا رسیدن به حد نصاب برای قرار گرفتن در فهرست امسال فوربس از ۴۰۰ ثروتمند برتر آمریکا فاصله دارد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه فوربس، ثروت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، حدود 2.5 میلیارد دلار تخمین زده می شود که نشان می دهد وی 400 میلیون دلار تا رسیدن به حد نصاب برای قرار گرفتن در فهرست امسال فوربس از 400 ثروتمند برتر آمریکا فاصله دارد.

این تاجر املاک و مستغلات به همان اندازه ثروتمند است که یک سال پیش بوده یعنی زمانی که در رتبه 339 قرار گرفت، اما ثروت او نسبت به زمان شروع همه گیری کرونا، 600 میلیون دلار کاهش یافته است.

سهام شرکت‌های فناوری، ارزهای دیجیتال و سایر دارایی‌ها در دوران کرونا رشد کرده‌اند. اما ارزش املاک در شهرهای بزرگ که بخش اعظم ثروت ترامپ را تشکیل می دهند، رشدی نداشته و باعث شده رئیس جمهور سابق آمریکا از باشگاه ثروتمندان این کشور بیرون گذاشته شود.

ایلان ماسک ثروتمندترین مرد دنیابیل گیتس عنوان چهارمین فرد ثروتمند جهان را از دست داد

در گزارش نشریه فوربس آمده است: اگر ترامپ به دنبال مقصر باشد، می تواند از خودش شروع کند. پنج سال پیش، او یک فرصت طلایی برای تنوع بخشیدن به ثروت خود داشت.

پس از انتخابات 2016، برخی مقامات دولت آمریکا ترامپ را تحت فشار قرار دادند تا دارایی های املاک خود را برای فروش بگذارد. این به او این امکان را می‌داد تا درآمدهای حاصله را مجدداً در صندوق‌های شاخص گسترده سرمایه‌گذاری کند و بدون تضاد منافع، سمت خود را به عهده بگیرد.

از سال 1997 تا 2016، دونالد ترامپ جایگاهی را در نیمه اول فهرست 400 ثروتمند فوربس حفظ کرد. اما در سالی که او به ریاست جمهوری رسید، اوضاع بدتر شد.

پس از پنج سال پیاپی سقوط وی در این رتبه بندی، او اکنون به طور کامل از لیست خارج شده است.

انتهای پیام/

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *