تشکیل کمیته ویژه در مجلس برای آسیب‌ شناسی حوزه معادن

تشکیل کمیته ویژه در مجلس برای آسیب‌ شناسی حوزه معادن

تشکیل کمیته ویژه در مجلس برای آسیب‌ شناسی حوزه معادن

رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس از تشکیل کمیته‌ای برای آسیب‌ شناسی حوزه معادن و ارسال آئین نامه به شورای عالی بورس خبر داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شمس الدین حسینی در خصوص بررسی عملکرد بخش معادن که پایین‌تر از ظرفیت واقعی است به خانه ملت گفت: همواره این دغدغه که چگونه می‌توان اقتصاد معدن را فعال و ظرفیت‌های معدنی را برای بهبود اقتصاد ملی به کار گرفت، مطرح است.

رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس افزود: در بند "و" قانون بودجه تلاش شده با ایجاد شرکت‌های سهامی عام در بازار سرمایه در حوزه معادن از یک سو منابع مالی مورد نیاز برای اکتشاف و بهره برداری تامین شود و از سوی دیگر ساز و کاری پیش‌بینی شود تا عموم مردم حتی با سرمایه‌های خُرد، بتوانند از مزایا و سود حاصل بهره‌مند شوند.

این نماینده مجلس ادامه داد: مقرر شده، ظرف هفته جاری اقدامات لازم از جمله ارسال آئین نامه اجرایی به شورای عالی بورس انجام شود و وزارت صنعت گزارش عملکرد و دیوان محاسبات گزارش نظارتی را به کمیسیون ارائه دهد. همچنین کمیته‌ای متشکل از اعضای کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید، وزارت صنعت، مرکز پژوهش‌ها، دیوان محاسبات و اتاق تشکیل شود تا بررسی‌ها ، انجام و گزارش ی در قالب ماده 45 آئین نامه داخلی مجلس به صحن علنی ارائه شود.

حسینی درباره محورهای گزارش ماده 45 آئین نامه مجلس در حوزه معادن توضیح داد: در این گزارش عملکرد بخش معدن مانند تعداد معادن شناسایی و معادن بهره‌برداری شده، شیوه واگذاری معادن، نحوه پرداخت حقوق دولتی، پیشنهادات مربوط به فعال کردن اقتصاد معدن و… درج می‌شود.

انتهای پیام/

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *