دبیرسندیکای صنایع کنسرو ایران: رب گوجه بالاتر از 40 هزار تومان نداریم؛ کارخانجات رب گوجه را گران نکرده اند

دبیرسندیکای صنایع کنسرو ایران: رب گوجه بالاتر از 40 هزار تومان نداریم؛ کارخانجات رب گوجه را گران نکرده اند

دبیرسندیکای صنایع کنسرو ایران: رب گوجه بالاتر از 40 هزار تومان نداریم؛ کارخانجات رب گوجه را گران نکرده اند

دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران درج قیمت روی بسته بندی را ملاک قیمت رب گوجه فرنگی عنوان کرد و گفت: اگر در بازار رب گوجه ای بیش از ۴۰ هزار تومان قیمت خورده بود به ما اطلاع دهید تا با تولیدکننده آن برخورد لازم را انجام دهیم.

– اخبار اقتصادی –

سید محمد میررضوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در رابطه با افزایش قیمت رب گوجه در بازار، اظهارداشت: کارخانجات هیچ افزایش قیمتی اعمال نکردند اما برخی می گویند فروشگاه ها رب گوجه فرنگی 50 هزار تومانی هم می فروشند، درحالیکه این موضوع به اعتقاد من درست نیست.

وی درج قیمت روی بسته بندی را ملاک قیمت رب گوجه فرنگی عنوان کرد و افزود: اگر در بازار رب گوجه ای بیش از 40 هزار تومان قیمت خورده بود به ما اطلاع دهید تا با تولیدکننده آن برخورد لازم را انجام دهیم.

دبیرسندیکای صنایع کنسرو ایران تصریح کرد: دربازار به صورت شفاهی قیمتهای مختلفی اعلام می شود اما ملاک ما قیمت درج شده بر روی بسته بندی است.

وی با اعلام اینکه قیمت گوجه فرنگی به دلیل کاهش نزولات آسمانی و کاهش کشت افزایش پیدا کرده است، گفت: درحال حاضر قیمت هر کیلو گوجه فرنگی از 10 تا 11 هزار تومان است این درحالی است که سال گذشته قیمت هر کیلو گوجه فرنگی 4 هزار تومان بود. این موضوع نیز تاثیرات خاص خود را بر روند تولید رب گوجه گذاشته است.

رب گوجه یک ماهه 50 درصد گران شدقیمت رب گوجه همچنان در مسیر افزایش /صادرات دلیل گرانی

رضوی با اعلام اینکه محصولات کنسروی قیمت گذاری دستوری ندارند و هر واحد تولیدی متناسب با هزینه های تمام شده قیمت محصولات خود را تعیین می کند، گفت: البته در بخش نظارتی نیز ما کنترل لازم را بر قیمتها داریم تا واحد تولیدی قیمت های غیر منطقی را بر روی محصولات خود درج نکنند.

دبیرسندیکای صنایع کنسرو ایران در رابطه با شبهه تمایل کارخانجات به صادرات رب گوجه فرنگی تا عرضه آن در بازار، افزود: در حال حاضر صادرات رب اسپتیک صورت می گیرد و رب به صورت فله انجام نمی‌شود. البته باید این نکته را تاکید کنم که اگر ما رب اسپتیک را صادر نکنیم بازارهای صادراتی خود را از دست داده و با تنش های بسیاری روبرو خواهیم شد ولی باید تاکید کرد که به هیچ عنوان بازار صادراتی به تامین نیازبازار داخلی اولویت ندارد.

به گزارش تسنیم، در طول یک ماه گذشته هر قوطی رب گوجه فرنگی 800 گرمی با نوسان قیمتی زیادی روبه رو شده به نحوی که از 32 هزار تومان به 40 هزار تومان رسیده است. در حال حاضر هم باز این کالا با افزایش قیمت مواجه است و امروز برخی از تولیدکنندگان این کالا را در سطح بازار با قیمت 48 هزار تومان به فروش می رسانند.

انتهای پیام/

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *