ذخایر معادن طلای روسیه تا 20 سال آینده تمام می‌شود

ذخایر معادن طلای روسیه تا 20 سال آینده تمام می‌شود

ذخایر معادن طلای روسیه تا 20 سال آینده تمام می‌شود

مدیر عامل بزرگترین شرکت معدن طلای روسیه موسوم به «پولیوس» Polyus، هشدار داد که ذخایر طلای معادن این کشور رو به اتمام است و پیش بینی می‌شود که شرکت‌های معدنی منابع موجود را در دو دهه آینده به پایان برسانند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، پاول گراچف، مدیر عامل بزرگترین شرکت معدن طلای روسیه موسوم به «پولیوس» Polyus، هشدار داد که ذخایر طلای معادن این کشور رو به اتمام است و پیش بینی می‌شود که شرکت‌های معدنی منابع موجود را در دو دهه آینده به پایان برسانند.

به گفته گراچف، ذخایر طلای روسیه در حال حاضر حدود 8000 تن است، در حالی که میزان تولید سالانه آن 330 تن است.

وی با بیان اینکه شرکت پولیوس برای 37 سال طلا در معادن خود دارد، افزود: اگر این روند معکوس نشود، این صنعت ممکن است در یک یا دو دهه آینده با کمبود شدید مواد اولیه مواجه شود.

بزرگترین شرکت استخراج طلای روسیه تولید خود را افزایش می‌دهدذخایر ارز و طلای روسیه به مرز 600 میلیارد دلار رسید

وی تاکید کرد که منابع طلای دائمی روسیه که نشان دهنده نسبت منابع استخراج شده به ذخایر موجود در پرتفوی شرکت‌های معدنی است در چند سال گذشته از 62 درصد به 30 درصد یعنی نصف رسیده است.

گراچف خواستار افزایش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در اکتشاف و پروژه‌های زمین‌شناسی شد تا روند فعلی تخلیه منابع را معکوس کنند.

اوایل سال جاری میلادی، شرکت پولیوس اعلام کرد قصد دارد تولید خود را در دو سال آینده با بهبود اقتصاد جهان و رهایی از بحران کرونا افزایش دهد.

این شرکت معدنی پیش بینی کرد که در سال 2021 به دلیل کاهش عیار در برخی از معادن خود در سیبری شاهد کاهش ناچیزتولید باشد اما برای افزایش مجدد تولید در سال‌های 2022 و 2023 ابراز امیدواری کرد.

انتهای پیام/

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *