رئیس اتاق کرمان: مدیران معدنی رسالتی فراتر از بنگاهداری دارند

رئیس اتاق کرمان: مدیران معدنی رسالتی فراتر از بنگاهداری دارند

به گزارش ایرنا سید مهدی طبیب زاده عصر شنبه در آغاز به کار پنجمین نمایشگاه بین المللی معدن و صنایع معدنی کرمان که تا ۲۰ مهرماه جاری ادامه دارد افزود: مدیران بنگاه های معدنی و صنعتی استان برای نسل آینده نیز مسئولیت دارند زیرا منابع بین نسلی در حال مصرف است و شرایط بهتر زیستن را باید برای آنان فراهم کرد.

وی در عین حال با بیان اینکه معدن یک روزی تمام می شود و تجدیدناپذیر است و اقتصاد استان کرمان هم مبتنی بر این منابع قرار دارد تصریح کرد: سهم عمده درآمدهای استان کرمان اعم از درآمدهای مالیاتی، اشتغال و سرمایه گذاری ها از بخش معدن تأمین می شود لذا باید اقتصاد را بر پایه دانش و فناوری استوار کرد و به سمت دانش بنیان برویم.

رئیس اتاق بازرگانی کرمان با اشاره به سرمایه گذاری عظیم موجود در استان و همزمان ۳۳ هزار اشتغال منفی در استان طی سال گذشته گفت: با اینکه سال گذشته در صنایع استان کرمان سرمایه گذاری عظیمی انجام شد امّا ۳۳ هزار نفر شغل خود را از دست دادند و این ریزش ها در صنایع کوچک و متوسط استان رقم خورد.

طبیب زاده تاکید کرد: سرمایه گذاری در بخش های بزرگ اقتصاد استان نتوانست مانع ریزش شغل استان شود.

رئیس اتاق بازرگانی کرمان در ادامه بازارسازی برای واحدها و صنایع کوچک را راهکاری متحول کننده دانست و ادامه داد: معدن و صنایع معدنی فرصت بزرگی برای استان کرمان است و کرمان جزو معدود استان هایی به شمار می رود که در شرایط سخت تحریم سرمایه گذاری های سنگینی داشته است.

وی همچنین با اشاره به اینکه انتقال آب از خلیج فارس اتفاقی عظیم بود و در عین حال با بیان اینکه در چند سال آینده با کمبود انرژی مواجه خواهیم شد گفت: باید تدبیری برای تامین انرژی اندیشیده شود.

طبیب زاده خاطرنشان کرد: صنایع بزرگ استان کرمان طی یکی دو سال آینده با کمبود گاز مواجه خواهند بود از طرف دیگر اجرای پروژه خط لوله گاز شماره ۱۱ کشور معطل مانده است لذا همت جدی مدیران را می طلبد که برای تأمین گاز استان تدبیر کنند.

وی با بیان اینکه کمتر از ۳۰ درصد خدمات، قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنایع بزرگ از کرمان تأمین می شود ادامه داد: مسئولان برای حفظ اشتغال صنایع کوچک فکری داشته باشند.

به گزارش ایرنا پنجمین نمایشگاه معدن و صنایع معدنی کرمان در محل نمایشگاه های دائمی جنوب شرق واقع در شهر کرمان با ۸۵ غرفه شرکت های بزرگ معدنی و صنعتی استان کرمان و کشور دایر شده است.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *