سرمایه‌گذاری صنعتی در خراسان جنوبی ۱۱ برابر رشد دارد

سرمایه‌گذاری صنعتی در خراسان جنوبی ۱۱ برابر رشد دارد

عباس جرجانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش‌بینی می‌شود در صورت ایجاد و بهره‌برداری از این واحدهای تولیدی هفت هزار نفر در استان خراسان جنوبی مشغول به کار شوند که این تعداد جواز صنعتی از نظر پیش‌بینی اشتغال ۱۷ برابر و به لحاظ تعداد جواز صادره ۱۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

وی اظهار داشت: تاکنون در حوزه صنعت استان واحدهای شاخصی در زمینه‌های مختلف تولیدی ایجاد شده که زمینه اشتغال حدود ۱۲ هزار نفر را فراهم کرده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: در راستای شناسایی ظرفیت‌های تولید در کشور، استان خراسان جنوبی با تولید سالانه بیش از ۲.۵ میلیون تن کنسانتره زغال‌سنگ، ۲۱ میلیون متر مربع کاشی و سرامیک همچنین تولید بالغ بر ۳۱ هزار تن انواع لاستیک خودرو، رتبه‌های شاخص را در کشور به خود اختصاص داده است.

وی عنوان کرد: همچنین در ۶ ماه سال جاری ۲۱ فقره پروانه بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری چهار هزار و ۱۹۲ میلیارد ریال در خراسان جنوبی صادر شده است.

جرجانی افزود: این واحدها زمینه اشتغال بیش از ۳۹۰ نفر را فراهم آورده و سرمایه‌گذاری صورت گرفته در این بخش نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد رشد داشته است.

وی گفت: همچنین در زمینه رفع موانع تولید و فعال‌سازی واحدهای تولیدی راکد، از ابتدای سال جاری ۱۳ واحد صنعتی با برگزاری جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استانی و ملی به چرخه تولید بازگشتند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اظهار داشت: بهره‌برداری از ۱۱ طرح کوچک، بزرگ و متوسط در دست اجرا در زمینه‌های تولید شمش طلا، تولید کنسانتره آهن، کاشی و سرامیک و سایر محصولات در سطح استان با سرمایه‌گذاری بیش از هشت هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی هزار و ۸۰۰ نفر در راستای تمرکز بر تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام صنعتی و صنایع معدنی استان از جمله اولویت‌های سازمان صمت در سال جاری است.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت به فروش میرسد برای استعلام قیمت با شماره 09128399961 تماس بگیرید09128399961
+
اندروید
اندروید
بالا