سقوط سهام سازنده واکسن فایزر به علت گزارش افشاگری

سقوط سهام سازنده واکسن فایزر به علت گزارش افشاگری

سقوط سهام سازنده واکسن فایزر به علت گزارش افشاگری

سهام شرکت آلمانی بایونتک BioNTech، که مشترکاً با شرکت آمریکایی فایزر، واکسن کرونا را تولید کرده است، در پی انتشار یک گزارش افشاگری، ۲۰ درصد سقوط کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، سهام شرکت آلمانی بایونتک BioNTech، که مشترکاً با شرکت آمریکایی فایزر واکسن کرونا تولید کرده است، روز جمعه در پی یک گزارش افشاگری، 20 درصد سقوط کرد.

قیمت سهام BioNTech معامله شده در بورس نزدک NASDAQ برای مدت کوتاهی حدود 60 دلار کاهش یافت و در زمان نگارش این مقاله در حدود 216 دلار بود.

برخی از تحلیلگران این سقوط چشمگیر را که بیش از 20٪ بود، با انتشار گزارشی در مورد آزمایشات واکسن Pfizer-BioNTech مرتبط دانستند.

این گزارش که روز سه‌شنبه در مجله پزشکی بریتانیا (BMJ) منتشر شد، به نقل از یک پیمانکار سابق ادعا می‌کند که سطح خیره‌کننده‌ای از بی‌کفایتی در مدیریت، مدیریت داده‌ها و ایمنی بیمار در طول فرآیند آزمایش انی واکسن را آشکار می‌کند.

فرد افشاگر که بروک جکسون نام دارد، مدعی است که این شرکت واکسیناتورهایی را استخدام کرده است که آموزش ضعیفی دیده بودند، و این که این شرکت در بررسی اثرات نامطلوب این واکسن بسیار کند بوده است و حتی داده های مربوط به آزمایشات را جعل کرده است. او همچنین ده ها سند داخلی را برای اثبات ادعای خود در اختیار BMJ قرار داد.

گفته می شود یکی دیگر از دلایل احتمالی سقوط غافلگیرکننده سهام این شرکت، اعلام نتایج واکسن کووید توسط فایزر است. روز جمعه، این شرکت به داده‌های آزمایشی استناد کرد که نشان می‌دهد قرص Paxlovid، بستری شدن در بیمارستان را برای بیماران کرونایی تا 89 درصد کاهش می‌دهد.

انتهای پیام/

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *