شناسایی و رفع مولفه‌های سرمایه‌گریزی در اصفهان ضروری است

شناسایی و رفع مولفه‌های سرمایه‌گریزی در اصفهان ضروری است

بهنام ابراهیمی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: رقابت نابرابر در دولت و بخش خصوصی، نبود امنیت سرمایه، مشکلات نظام بانکی و بیمه، موانع سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و پیچیدگی های اداری بخش خصوصی را با مشکلات بسیاری رو به‌رو کرده بطوریکه سرمایه گذاری در واحدهای صنعتی اصفهان در حال کاهش است.

وی با بیان اینکه طرح های مالیاتی و شاخص های امنیت سرمایه گذاری در اصفهان وضعیت خوبی ندارد، اظهار داشت: اصفهان مهمترین کانون تولید و صنعت کشور است و امروز شاهد تجمع صنایع مختلف در بخش های کشاورزی، گردشگری و خدماتی هستیم اما میزان سرمایه گذاری نسبت به گذشته در اصفهان رو به کاهش است.

ابراهیمی با اشاره به اینکه همزمان با توسعه صنعت، معدن و کشاورزی در این استان، فعالیت های بازرگانی نیز گسترش یافته است، افزود: بخش خصوصی در پیشرفت اقتصادی و کمک به ایجاد توسعه پایدار بسیار اهمیت دارد بنابراین رویکردها از دریافت مشکلات و موانع این بخش باید به سوی راه حل ها، ایده ها و اقدامات عملی تغییر یابد.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی علاوه دریافت مشکلات فعالان اقتصادی به شبکه سازی برای رفع آنها می پردازد، خاطرنشان کرد: راه اندازی کمیسیون های مسوولیت اجتماعی، زیرساخت و سرمایه گذاری در اتاق بازرگانی اصفهان گام مهمی در این زمینه است.

جانشین دبیر کل اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی اصفهان به نقش این مرکز در دوره شیوع کرونا اشاره و بیان کرد: تامین مالی و کمک به واحدهای مختف اقتصادی، تهیه بسته های معیشتی، تهیه تجهیزات و لوازم پزشکی و راهنمایی و مشاوره فعالان اقتصادی از مهمترین اقدامات اتاق بازرگانی اصفهان در حوزه مسوولیت های اجتماعی است.

وی اقداماتی نظیر دهکده لجستیک و ارتقای آن، تکمیل و راه اندازی خط هوایی ویژه فعالان اقتصاد اصفهان، کمک به طرح بزرگ نمایشگاه بین المللی اصفهان و طرح انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی با هدف تامین نیاز صنایع استان را از اقدامات کمیسیون زیرساخت و سرمایه گذاری اتاق بازرگانی اصفهان برای حمایت از بخش خصوصی و توسعه زیرساخت های اقتصادی بیان کرد.

لجستیک(بندر خشک) پایانه‌ای ترکیبی در خشکی است که به بندری ساحلی متصل می‌شود که مشتریان می‌توانند با بهره گیری از چندین شیوه حمل و نقل، کالاهای خود را به آن ارسال کنند یا از آن تحویل بگیرند.

ابراهیمی افزود: اتاق بازرگانی اصفهان با حدود ۲ هزار و ۵۰۰ عضو، علاوه بر خودگردان بودن، نقش حمایتی از اتاق های بازرگانی سراسر کشور را نیز بر عهده دارد.

افزون بر ۹ هزار واحد تولیدی و صنعتی در استان اصفهان فعالیت دارد.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت به فروش میرسد برای استعلام قیمت با شماره 09128399961 تماس بگیرید09128399961
+
اندروید
اندروید
بالا