صرفه‌جویی ۲ میلیون دلاری با تست موفق توربین جدید

صرفه‌جویی ۲ میلیون دلاری با تست موفق توربین جدید

صرفه‌جویی ۲ میلیون دلاری با تست موفق توربین جدید

تهران- ایرنا- معاون وزیر صمت، معدن و تجارت گفت: توربین گازی چهار مگاواتی ساخت داخل ایدرو از ابتدای هفته جاری در یک واحد صنعتی زیر بار رفت و فرایند تست خود را با موفقیت به پایان رساند و ساخت هر دستگاه از این توربین صرفه‌جویی ۲ میلیون یورویی برای کشور به دنبال دارد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، «محسن صالحی‌نیا» ‌افزود: طراحی و تولید این توربین، یکی از نمونه‌های بارز و مثال‌زدنی در حوزه نوآوری و بومی‌سازی فناوری‌های نوین است.

رئیس هیات عامل ایدرو بیان‌داشت: این توربین که با همکاری بخش خصوصی توانمند برای نخستین بار در کشور و با حمایت ایدرو ساخته شده، از فناوری بالایی برخوردار است که مدل مشابه خارجی آن به‌طور عمده در صنایع نفت و گاز کشور کاربرد دارد.

معاون وزیر صنعت ادامه‌داد: با توجه به معضل کنونی کمبود برق در کشور، این مدل توربین می‌تواند به‌ویژه در قالب واحدهای تولید هم‌زمان برق و حرارت (CHP)، گره‌گشای چالش پیش‌روی واحدهای صنعتی برای تامین برق مورد نیاز در فصول پرمصرف سال باشد.

صالحی‌نیا با اشاره به آمادگی ایدرو برای ادامه همکاری در این حوزه، تصریح‌کرد: دانش فنی ساخت این نوع توربین نیز در فرآیند تولید به دست آمده و در صورت وجود سفارش، قابلیت تولید و تامین نیاز متقاضیان وجود دارد.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *