صرفه‌جویی ۲ میلیون دلاری با تست موفق توربین جدید

صرفه‌جویی ۲ میلیون دلاری با تست موفق توربین جدید

صرفه‌جویی ۲ میلیون دلاری با تست موفق توربین جدید

تهران- ایرنا- معاون وزیر صمت، معدن و تجارت گفت: توربین گازی چهار مگاواتی ساخت داخل ایدرو از ابتدای هفته جاری در یک واحد صنعتی زیر بار رفت و فرایند تست خود را با موفقیت به پایان رساند و ساخت هر دستگاه از این توربین صرفه‌جویی ۲ میلیون یورویی برای کشور به دنبال دارد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، «محسن صالحی‌نیا» ‌افزود: طراحی و تولید این توربین، یکی از نمونه‌های بارز و مثال‌زدنی در حوزه نوآوری و بومی‌سازی فناوری‌های نوین است.

رئیس هیات عامل ایدرو بیان‌داشت: این توربین که با همکاری بخش خصوصی توانمند برای نخستین بار در کشور و با حمایت ایدرو ساخته شده، از فناوری بالایی برخوردار است که مدل مشابه خارجی آن به‌طور عمده در صنایع نفت و گاز کشور کاربرد دارد.

معاون وزیر صنعت ادامه‌داد: با توجه به معضل کنونی کمبود برق در کشور، این مدل توربین می‌تواند به‌ویژه در قالب واحدهای تولید هم‌زمان برق و حرارت (CHP)، گره‌گشای چالش پیش‌روی واحدهای صنعتی برای تامین برق مورد نیاز در فصول پرمصرف سال باشد.

صالحی‌نیا با اشاره به آمادگی ایدرو برای ادامه همکاری در این حوزه، تصریح‌کرد: دانش فنی ساخت این نوع توربین نیز در فرآیند تولید به دست آمده و در صورت وجود سفارش، قابلیت تولید و تامین نیاز متقاضیان وجود دارد.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی های ویژه

این سایت به فروش میرسد برای استعلام قیمت با شماره 09128399961 تماس بگیرید09128399961
+
اندروید
اندروید
بالا