متخلفان اصناف در چابهار ۶۰ میلیارد تومان جریمه شدند

متخلفان اصناف در چابهار ۶۰ میلیارد تومان جریمه شدند

حمیدرضا شایان روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال در حوزه بازرسی و نظارت فعالیت های گسترده ای در شهرستان های چابهار و دشتیاری صورت پذیرفته بطوریکه دراین مدت با انجام سه هزار و ۱۸۴ مورد بازرسی ۲۸۵ پرونده تخلف به ارزش تقریبی ۶۰ میلیارد تومان تشکیل شده است.

وی بیان کرد: تمامی پرونده های متشکله برای رسیدگی و سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی شهرستان چابهار ارسال شده است.

وی عمده تخلفات را در زمینه گرانفروشی، عرضه خارج از شبکه توزیع(تبصره ۴ ماده ۱۸)، تقلب، کم فروشی، صادر نکردن صورتحساب و عدم درج قیمت بوده و بیشترین تخلفات نیز در زمینه آرد، نفت گاز، روغن خوراکی، میوه و تره بار، ابزار آلات، خیاطی و پوشاک، کیف و کفش، نان، مرغ زنده و کشتار روز عنوان کرد.

رییس اداره صمت چابهار ادامه داد: مجموع بازرسی های انجام شده از نانوایی های شهرستان های چابهار و دشتیاری معادل ۱۸۳ فقره بوده که منجر به تشکیل ۱۶ پرونده تخلف صنفی به ارزش بیش از یک میلیارد تومان شده و پرونده های قاچاق نیز هفت فقره و عمده تخلفات در زمینه نفت گاز، سیمان، روغن خوراکی، سیگار و مواد پتروشیمی بوده است.

شایان گفت: در همین مدت ۱۱۱ مورد گشت مشترک با حضور نمایندگان ادارات ذیربط از جمله فرمانداری، مرکز بهداشت، تعزیرات، اماکن، غله و خدمات بازرگانی، استاندارد، شهرداری، اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی برگزار که منجر به تشکیل ۲۶ پرونده تخلف شده است.

وی افزود: نقش شهروندان در شناسایی متخلفان صنفی بسیار با اهمیت است که در همین ارتباط از شهروندان عزیز چابهار و دشتیاری درخواست می شود در صورت مواجهه با هر گونه تخلف صنفی مراتب را از طریق تلفن ۱۲۴ رسیدگی به شکایات اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان چابهار اطلاع رسانی کنند.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی های ویژه

این سایت به فروش میرسد برای استعلام قیمت با شماره 09128399961 تماس بگیرید09128399961
+
اندروید
اندروید
بالا