مخالفت وزیر صمت با واردات خودرو/برنامه ویژه‌ای برای صادرات آغازشد

مخالفت وزیر صمت با واردات خودرو/برنامه ویژه‌ای برای صادرات آغازشد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صمت، سید رضا فاطمی‌امین در مراسمی با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار کرد: متوجه شدم مشکلاتی در حوزه صنعت وجود دارد به عبارتی مشکلاتی در تأمین و قیمت تجهیزات توانبخشی است که در اسرع وقت با پیگیری خواهیم کرد.

وزیر صمت ادامه داد: بخش‌هایی که امکان ساخت داخل دارد در اسرع وقت تسهیل می‌شود و آن قسمتی که باید وارد شود در ادامه که این افراد بتوانند از بهترین امکانات استفاده کنند.

فاطمی‌امین بیان کرد: درباره انواع ویلچر و تشک‌ها صحبت شد و قرار شد اوایل هفته آینده جلسه مشترکی بین معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن، تجارت و معاونین بنیاد شهید برگزار شود تا اقلامی که مورد نیاز جانبازان است را ما احصاء کنیم و مواردی که امکان ساخت را داریم تسریع و سازندگان را تشویق کنیم تا نیازها را با کیفیتی تولید کنند که برای استفاده این افراد لازم است.

وی ادامه داد: اگر امکان تولید وجود نداشت نیز به سرعت برای تأمین اقدام ویژه ای انجام شود.

فاطمی‌امین در پاسخ به اینکه تحویل خودروی جانبازان چه زمانی خواهد بود، گفت: ما ضوابط تدوین شده را قطعاً اجرا خواهیم کرد و برنامه زمان‌بندی را با بنیاد شهید هماهنگ می‌کنیم و حتماً الویت را به این بخش می‌دهیم.

وزیر صنعت درباره اینکه برای ساماندهی فولاد چه اقداماتی انجام شده، تصریح کرد: من در روز رأی اعتماد در مجلس قولی دادم نباید به قیمت قبل از قطعی برق بازگردد و خوشبختانه این اتفاق افتاد و اکنون سه هفته است که همان قیمت وجود دارد.

وزیر صمت گفت: موضوع پتروشیمی و فولاد را از ۲ هفته پیش آغاز کرده‌ایم و یک برنامه زمان‌بندی داشتیم، ابتدا با سیمان آغاز کردیم به تثبیت خوبی رسید از ۲ هفته گذشته بازار مواد اولیه پتروشیمی از پلی‌اتیلن و پت و فولاد متمرکز شدیم که این‌ها زمان‌برتر هستند؛ یک دوره سه ماهه را تا آخر پاییز برنامه‌ریزی کردیم و انشاالله این ۲ بازار که سهم بسیار بالایی در بخش‌های مختلف تولید دارند، مدیریت خواهد شد و مشاهده ثبات در بازار با قیمت‌های معقول خواهیم بود.

فاطمی‌امین درباره دیدگاه تخصصی این دستگاه در رابطه با ورود خودروهای خارجی گفت: من قبلاً هم اشاره کرده‌ام در شرایط معمولی زمانی که تراز تجاری و ارزی کشور متعادل است واردات خودروی خارجی می‌تواند مفید باشد به نوعی فضای رقابتی ایجاد می‌کند، اما در حال حاضر و حداقل تا پایان سال‌جاری و تا زمانی که ما به یک توازن در تراز خارجی برسیم فکر می‌کنم اشتباه است، زیرا حجم زیادی از منابع ارزی را درگیر می‌کند و قیمت ارز افزایش یافته و تورم ایجاد می‌کند که این به ضرر همه جامعه است.

وی مطرح کرد: برنامه ویژه‌ای را در بحث صادرات شروع کرده‌ایم شنبه خبر آن منتشر خواهد شد.

فاطمی امین ادامه داد: ما به دنبال این هستیم که به یک توازن ارزی برسیم و به نظر من پس از آن واردات خودرو می‌تواند انجام شود.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت به فروش میرسد برای استعلام قیمت با شماره 09128399961 تماس بگیرید09128399961
+
اندروید
اندروید
بالا