مخالفت وزیر صمت با واردات خودرو/برنامه ویژه‌ای برای صادرات آغازشد

مخالفت وزیر صمت با واردات خودرو/برنامه ویژه‌ای برای صادرات آغازشد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صمت، سید رضا فاطمی‌امین در مراسمی با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار کرد: متوجه شدم مشکلاتی در حوزه صنعت وجود دارد به عبارتی مشکلاتی در تأمین و قیمت تجهیزات توانبخشی است که در اسرع وقت با پیگیری خواهیم کرد.

وزیر صمت ادامه داد: بخش‌هایی که امکان ساخت داخل دارد در اسرع وقت تسهیل می‌شود و آن قسمتی که باید وارد شود در ادامه که این افراد بتوانند از بهترین امکانات استفاده کنند.

فاطمی‌امین بیان کرد: درباره انواع ویلچر و تشک‌ها صحبت شد و قرار شد اوایل هفته آینده جلسه مشترکی بین معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن، تجارت و معاونین بنیاد شهید برگزار شود تا اقلامی که مورد نیاز جانبازان است را ما احصاء کنیم و مواردی که امکان ساخت را داریم تسریع و سازندگان را تشویق کنیم تا نیازها را با کیفیتی تولید کنند که برای استفاده این افراد لازم است.

وی ادامه داد: اگر امکان تولید وجود نداشت نیز به سرعت برای تأمین اقدام ویژه ای انجام شود.

فاطمی‌امین در پاسخ به اینکه تحویل خودروی جانبازان چه زمانی خواهد بود، گفت: ما ضوابط تدوین شده را قطعاً اجرا خواهیم کرد و برنامه زمان‌بندی را با بنیاد شهید هماهنگ می‌کنیم و حتماً الویت را به این بخش می‌دهیم.

وزیر صنعت درباره اینکه برای ساماندهی فولاد چه اقداماتی انجام شده، تصریح کرد: من در روز رأی اعتماد در مجلس قولی دادم نباید به قیمت قبل از قطعی برق بازگردد و خوشبختانه این اتفاق افتاد و اکنون سه هفته است که همان قیمت وجود دارد.

وزیر صمت گفت: موضوع پتروشیمی و فولاد را از ۲ هفته پیش آغاز کرده‌ایم و یک برنامه زمان‌بندی داشتیم، ابتدا با سیمان آغاز کردیم به تثبیت خوبی رسید از ۲ هفته گذشته بازار مواد اولیه پتروشیمی از پلی‌اتیلن و پت و فولاد متمرکز شدیم که این‌ها زمان‌برتر هستند؛ یک دوره سه ماهه را تا آخر پاییز برنامه‌ریزی کردیم و انشاالله این ۲ بازار که سهم بسیار بالایی در بخش‌های مختلف تولید دارند، مدیریت خواهد شد و مشاهده ثبات در بازار با قیمت‌های معقول خواهیم بود.

فاطمی‌امین درباره دیدگاه تخصصی این دستگاه در رابطه با ورود خودروهای خارجی گفت: من قبلاً هم اشاره کرده‌ام در شرایط معمولی زمانی که تراز تجاری و ارزی کشور متعادل است واردات خودروی خارجی می‌تواند مفید باشد به نوعی فضای رقابتی ایجاد می‌کند، اما در حال حاضر و حداقل تا پایان سال‌جاری و تا زمانی که ما به یک توازن در تراز خارجی برسیم فکر می‌کنم اشتباه است، زیرا حجم زیادی از منابع ارزی را درگیر می‌کند و قیمت ارز افزایش یافته و تورم ایجاد می‌کند که این به ضرر همه جامعه است.

وی مطرح کرد: برنامه ویژه‌ای را در بحث صادرات شروع کرده‌ایم شنبه خبر آن منتشر خواهد شد.

فاطمی امین ادامه داد: ما به دنبال این هستیم که به یک توازن ارزی برسیم و به نظر من پس از آن واردات خودرو می‌تواند انجام شود.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *