مدیر اداره ورزش و جوانان: توسعه نیافتگی فوتبال یزد نیاز به بررسی دارد

مدیر اداره ورزش و جوانان: توسعه نیافتگی فوتبال یزد نیاز به بررسی دارد

مدیر اداره ورزش و جوانان: توسعه نیافتگی فوتبال یزد نیاز به بررسی دارد

یزد- ایرنا- مدیر اداره ورزش و جوانان یزد بررسی دقیق علت توسعه نیافتگی رشته فوتبال این شهرستان را به رغم همه ظرفیت‌ها از سوی کارشناسان این رشته و با همراهی و پیگیری هیات مرتبط خواستار شد.

به گزارش ایرنا، رضا نارگانی یکشنبه‌شب در نشستی با رییس و اعضای هیات فوتبال شهرستان افزود: بررسی مسایل، مشکل و آسیب‌های این حوزه به صورت علمی که موجب کند شدن حرکت فوتبال یزد و ارتقای نیافتن آن در کشور شده از جمله ضرورت ها و اولویت هاست.

وی با بیان اینکه در یزد ظرفیت‌های اقتصادی و انسانی فراوانی برای توسعه فوتبال، موفقیت و رسیدن به جایگاه واقعی آن در سطح کشور وجود دارد یادآور شد: اگر تمامی اقدام‌ها به صورت علمی، تشکیلاتی و ساختارمند بر اساس شرایط تعریف و اجرا شود به اهداف مورد نظر خواهیم رسید.

این مسئول ورزش مرکز استان اظهارکرد: داشتن طرح و برنامه مشخص علمی با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و جلب مشارکت کارشناسان و نخگبان ورزشی به خصوص فوتبال با همراهی و پیشکسوتان تعالی این رشته را به همراه دارد.

نارگانی اظهارکرد: باید علت اینکه فوتبال یزد در سطح ملی هنوز به رشد و جایگاه واقعی خود نرسیده است مورد بازشناسایی دقیق و فراگیر قرار گیرد و در این راه به همکاری دلسوزان، علاقه‌مندان و رسانه‌ها نیاز است.

همچنین رییس هیات فوتبال شهرستان یزد گفت: توسعه کمی و کیفی این رشته بر مدار واقعیت‌ها و بهره‌گیری از کارشناسان و همکاری تمامی دلسوزان و پیشکسوتان جزو برنامه اصلی و اولویت‌دار است .

محمدصادق شاکری در این نشست به ضرورت همکاری سایر مجموعه‌های فرهنگی و ورزشی با این هیات برای رسیدن به اهداف و تحقق برنامه‌های کوتاه مدت و بلندمدت اشاره کرد و ادامه داد: برای موفقیت بیش از گذشته به همکاری همگان نیاز است .

مدیر اداره ورزش و جوانان: توسعه نیافتگی فوتبال یزد نیاز به بررسی دارد

وی توجه به فوتبال پایه و استعدادیابی، برگزاری مسابقه در محله ها، دوره‌های آموزشی و امور فرهنگی در کنار توجه به مسایل فنی و پیگیری ایجاد زیرساخت‌ها را در اولویت ذکر کرد.

این مسئول اظهارکرد: کار علمی و کارشناسی، بهره‌گیری از تجربه، دیدگاه و نظر استادان و نخبگان مرتبط و جلب همکاری پیشکسوتان و علاقه‌مندان برای توسعه این رشته امری حیاتی است .

شاکری به ظرفیت‌های صنعتی، معدنی و تولیدی شهر یزد به عنوان مرکز استان اشاره کرد که در این خصوص باید صاحبان واحدهای مرتبط بیش از گذشته مسئولیت خطیر اجتماعی خود را برای توسعه و فرهنگ‌سازی فوتبال انجام دهند.

وی با بیان اینکه برای جلب مشارکت صنایع و معادن در فوتبال و حمایت از تیم‌ها و باشگاه‌ها به اعتمادسازی نیاز است، همکاری رسانه‌های گروهی را برای فراهم‌کردن زمینه لازم خواستار شد.

هیات فوتبال شهرستان یزد با ۲۵ عضو و جمعی از نخبگان علمی و ورزشی وظایف خود را انجام می‌دهند.

از جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری یزد حدود ۶۰ درصد در مرکز استان سکونت دارند.

استان یزد ۴۷ هیات ورزش استانی ، ۴۰۰ هیات ورزش شهرستانی و ۶۲ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه ورزشی دارد.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *