مدیر اداره ورزش و جوانان: توسعه نیافتگی فوتبال یزد نیاز به بررسی دارد

مدیر اداره ورزش و جوانان: توسعه نیافتگی فوتبال یزد نیاز به بررسی دارد

مدیر اداره ورزش و جوانان: توسعه نیافتگی فوتبال یزد نیاز به بررسی دارد

یزد- ایرنا- مدیر اداره ورزش و جوانان یزد بررسی دقیق علت توسعه نیافتگی رشته فوتبال این شهرستان را به رغم همه ظرفیت‌ها از سوی کارشناسان این رشته و با همراهی و پیگیری هیات مرتبط خواستار شد.

به گزارش ایرنا، رضا نارگانی یکشنبه‌شب در نشستی با رییس و اعضای هیات فوتبال شهرستان افزود: بررسی مسایل، مشکل و آسیب‌های این حوزه به صورت علمی که موجب کند شدن حرکت فوتبال یزد و ارتقای نیافتن آن در کشور شده از جمله ضرورت ها و اولویت هاست.

وی با بیان اینکه در یزد ظرفیت‌های اقتصادی و انسانی فراوانی برای توسعه فوتبال، موفقیت و رسیدن به جایگاه واقعی آن در سطح کشور وجود دارد یادآور شد: اگر تمامی اقدام‌ها به صورت علمی، تشکیلاتی و ساختارمند بر اساس شرایط تعریف و اجرا شود به اهداف مورد نظر خواهیم رسید.

این مسئول ورزش مرکز استان اظهارکرد: داشتن طرح و برنامه مشخص علمی با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و جلب مشارکت کارشناسان و نخگبان ورزشی به خصوص فوتبال با همراهی و پیشکسوتان تعالی این رشته را به همراه دارد.

نارگانی اظهارکرد: باید علت اینکه فوتبال یزد در سطح ملی هنوز به رشد و جایگاه واقعی خود نرسیده است مورد بازشناسایی دقیق و فراگیر قرار گیرد و در این راه به همکاری دلسوزان، علاقه‌مندان و رسانه‌ها نیاز است.

همچنین رییس هیات فوتبال شهرستان یزد گفت: توسعه کمی و کیفی این رشته بر مدار واقعیت‌ها و بهره‌گیری از کارشناسان و همکاری تمامی دلسوزان و پیشکسوتان جزو برنامه اصلی و اولویت‌دار است .

محمدصادق شاکری در این نشست به ضرورت همکاری سایر مجموعه‌های فرهنگی و ورزشی با این هیات برای رسیدن به اهداف و تحقق برنامه‌های کوتاه مدت و بلندمدت اشاره کرد و ادامه داد: برای موفقیت بیش از گذشته به همکاری همگان نیاز است .

مدیر اداره ورزش و جوانان: توسعه نیافتگی فوتبال یزد نیاز به بررسی دارد

وی توجه به فوتبال پایه و استعدادیابی، برگزاری مسابقه در محله ها، دوره‌های آموزشی و امور فرهنگی در کنار توجه به مسایل فنی و پیگیری ایجاد زیرساخت‌ها را در اولویت ذکر کرد.

این مسئول اظهارکرد: کار علمی و کارشناسی، بهره‌گیری از تجربه، دیدگاه و نظر استادان و نخبگان مرتبط و جلب همکاری پیشکسوتان و علاقه‌مندان برای توسعه این رشته امری حیاتی است .

شاکری به ظرفیت‌های صنعتی، معدنی و تولیدی شهر یزد به عنوان مرکز استان اشاره کرد که در این خصوص باید صاحبان واحدهای مرتبط بیش از گذشته مسئولیت خطیر اجتماعی خود را برای توسعه و فرهنگ‌سازی فوتبال انجام دهند.

وی با بیان اینکه برای جلب مشارکت صنایع و معادن در فوتبال و حمایت از تیم‌ها و باشگاه‌ها به اعتمادسازی نیاز است، همکاری رسانه‌های گروهی را برای فراهم‌کردن زمینه لازم خواستار شد.

هیات فوتبال شهرستان یزد با ۲۵ عضو و جمعی از نخبگان علمی و ورزشی وظایف خود را انجام می‌دهند.

از جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری یزد حدود ۶۰ درصد در مرکز استان سکونت دارند.

استان یزد ۴۷ هیات ورزش استانی ، ۴۰۰ هیات ورزش شهرستانی و ۶۲ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه ورزشی دارد.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی های ویژه

این سایت به فروش میرسد برای استعلام قیمت با شماره 09128399961 تماس بگیرید09128399961
+
اندروید
اندروید
بالا