مصرف گوشی تلفن همراه از واردات پیشی گرفت/ مردم در 7 ماه 11 میلیون موبایل خریدند

مصرف گوشی تلفن همراه از واردات پیشی گرفت/ مردم در 7 ماه 11 میلیون موبایل خریدند

مصرف گوشی تلفن همراه از واردات پیشی گرفت/ مردم در 7 ماه 11 میلیون موبایل خریدند

انجمن واردکنندگان موبایل و تبلت اعلام کرد، در هفت ماه نخست امسال، واردات و مصرف تلفن همراه در کشور نسبت به سال قبل با رشد ۲۰ درصدی مواجه بوده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، اعلام کرد: در هفت ماه نخست امسال، مجموع واردات تلفن همراه به کشور به 10 میلیون و 570 هزار دستگاه تلفن رسید و کاربران 10 میلیون و 950 هزار دستگاه را وارد شبکه ارتباطی کشور کردند.

انجمن واردکنندگان موبایل افزود: این آمار نشان می‌دهد مصرف تلفن همراه نسبت به واردات آن پیشی گرفته است. بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها و آموزش مجازی می‌تواند از جمله عوامل رشد مصرف تلفن همراه در کشور باشد.

بنابر آمار موجود، در مدت زمان مشابه سال گذشته، میزان واردات تلفن همراه هشت میلیون و 40 هزار دستگاه تلفن همراه بود که از این تعداد 8 میلیونو 360 هزار دستگاه تلفن همراه مصرف شده است. مقایسه این دو آمار نشان می‌دهد در هفت ماه نخست امسال نسبت به زمان مشابه در سال گذشته با رشد 20 درصدی مصرف و واردات تلفن همراه مواجه بوده‌ایم.

واردات ,

تولید تلفن‌همراه در جهان در شرایط کرونا تغییر پیدا کرد و با آغاز پاندمی کرونا، کل دنیا با افزایش فروش تلفن همراه مواجه شد. پس از افزایش استفاده از تلفن‌همراه به دلیل گسترش آموزش مجازی و دورکاری، نگرانی‌هایی درباره کمبود تجهیزات تلفن‌همراه وجود داشت، اما روند تحولات نشان داد که پس از عبور از شوک اولیه، وضعیت بازارها به روال عادی بازگشته است.

انتهای پیام/

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *