مطالبات 29 میلیون دلاری کارخانجات سیمان از وزارت نفت

مطالبات 29 میلیون دلاری کارخانجات سیمان از وزارت نفت

مطالبات 29 میلیون دلاری کارخانجات سیمان از وزارت نفت

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: برای جلوگیری از تعطیلی واحدهای سیمانی قرارشده هر لیتر مازوت به صورت علی الحساب با قیمت ۳۰۰ تومان در اختیار کارخانجات قرار گیرد.

– اخبار اقتصادی –

عبدالرضا شیخان در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه برای جلوگیری از قطعی سوخت کارخانجات تفاهماتی را با وزارت نفت انجام داده ایم، گفت: قرارشده هر لیتر مازوت به صورت علی الحساب با قیمت 300 تومان در اختیار کارخانجات قرار گیرد.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با اعلام اینکه هر کارخانه با توجه به ظرفیت تولید خود امکان ذخیره سازی 5 تا 10 میلیون لیتر مازوت را دارد، افزود: به نظر می رسد با این تدبیر بخشی از مشکلات کارخانجات در قطعی گاز برطرف خواهد شد.

وی در خصوص طلب کارخانجات سیمان از وزارت نفت هم گفت: در سال 95 توافقاتی به عمل آمد تا کارخانجات به صورت داوطلبانه یک ماه واحدهای خود را تعطیل کنند تا از مصرف بالای گاز جلوگیری شود. براساس محاسبات وزارت نفت توقف یک ماهه کارخانجات سیمان باعث صرفه جویی 100 میلیون دلاری شده بود اما سهم 29 میلیون دلار کارخانجات سیمان از این رقم برای تشویق بیشتر واحدها تا کنون پرداخت نشده است.

انتهای پیام/

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *