هزینه تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش چقدر است؟

هزینه تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش چقدر است؟

هزینه تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش با در نظر گرفتن مدل دستگاه تعیین می‌شود. همچنین تکنیسین مربوطه باید مدل دستگاه شما را بررسی کند و پس از عیب‌یابی درباره تعمیر یا تعویض برد تصمیم بگیرد. اگر نیاز به تعمیر قطعه باشد، هزینه آن کمتر است. اما اگر نیاز به تعویض قطعه باشد، شما باید هزینه‌های مربوط به خرید قطعه اصلی را نیز بپردازید. به‌طورکلی میانگین هزینه تعمیر برد ماشین ظرفشویی در سال ۱۴۰۳، بین 1 میلیون تا 1.500.000 تومان است. البته با توجه به عوامل دیگر، ممکن است این هزینه‌ها تغییر کند.

علائم خرابی برد ماشین ظرفشویی بوش

احتمالاً حالا که این سؤال برایتان مطرح شده و می‌خواهید بدانید هزینه تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش چقدر است با علائم خرابی برد الکترونیکی آشنا هستید. اما اگر فقط به توصیه اطرافیانتان می‌خواهید بدانید این هزینه چقدر است، ابتدا بهتر است با علائم خرابی برد آشنا شوید.

شاید اصلاً مشکل دستگاه شما از قطعه دیگری باشد و نیاز نباشد برد الکترونیکی آن را عوض کنید. معمولاً به خاطر اینکه برد ماشین ظرفشویی بوش یک قطعه حساس است، تعویض آن گزینه منطقی‌تری است. اما شما عزیزان برای کسب اطلاعات دقیق درباره هزینه و قیمت تعمیر برد ماشین ظرفشویی می‌توانید با شماره‌های مرکز خدمات پس از فروش بوش تهران تماس حاصل فرمایید.

علائم زیر نشان می‌دهند که برد الکترونیکی در ماشین‌های ظرفشویی بوش مشکل پیدا کرده است.

 • آب در ماشین ظرفشویی بوش گرم نمی‌شود.
 • ماشین ظرفشویی بوش اصلاً روشن نمی‌شود.
 • ماشین ظرفشویی آبگیری نمی‌کند.
 • ماشین ظرفشویی بوش در حین اجرای برنامه به‌صورت ناگهانی خاموش می‌شود.
 • ارورهای متعددی روی صفحه نمایشگر دستگاه پدیدار می‌شود که مربوط به خرابی برد است.
 • ماشین ظرفشویی بوش بوی سوختگی می‌دهد.
 • بعد از اتمام برنامه شستشو، آب ماشین ظرفشویی تخلیه نمی‌شود.
 • دستگاه هنگام کار کردن مرتب خاموش و روشن می‌شود.

اگر با هر یک از نشانه‌های بالا مواجه شدید، بهتر است از طریق شماره تلفن ‌های نمایندگی بوش در تهران، اقدام به دریافت مشاوره و راهنمایی از تکنیسین‌ها و کارشناسان با تجربه کنید. زیرا نادیده گرفتن این موارد می‌تواند باعث تحمیل هزینه‌های گزاف تعمیر به شما شود.

برد ماشین ظرفشویی چیست و هزینه تعمیر آن چقدر است؟

برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی بوش، وظیفه کنترل عملکرد بخش‌های مختلف دستگاه را به عهده دارد. این قطعه به سایر اجزا دستور می‌دهد تا هر یک در زمان مناسب کار خود را انجام دهند. می‌توان گفت که برد دستگاه مانند مغز آن است و اگر خراب شود یا آسیب ببیند، سایر اجزای دستگاه نیز عملکرد درستی نخواهند داشت. تعمیر ماشین ظرفشویی بوش نیز از عهده هر کسی برنمی‌آید و تنها یک تعمیرکار حرفه‌ای و با تجربه که آموزش‌های لازم برای تعمیر ماشین ظرفشویی بوش را دیده باشد، می‌تواند این مشکل را برطرف کند.

با توجه به اهمیت این قطع نادیده گرفتن ارورها و علائم خراب شدن برد ماشین ظرفشویی می‌تواند شما را دچار مشکل کند. به همین خاطر توصیه می‌کنیم پس از مشاهده علائم خرابی برد با یک تعمیرکار مجاز تماس بگیرید و پس از دریافت اطلاعات درباره هزینه تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش، درخواست خود را مطرح کنید. به این صورت می‌توانید هماهنگی‌های لازم برای برطرف کردن این مشکل را انجام دهید.

 عوامل تأثیرگذار بر هزینه تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش

احتمالاً حالا که دیگر می‌دانید برد ماشین ظرفشویی چقدر اهمیت دارد، همچنان نگران هزینه تعمیر آن هستید و فکر می‌کنید هزینه‌های تعمیر سر به فلک می‌زند. اما شما باید اول عوامل متعددی که روی هزینه‌های تأمین تأثیر دارند را بررسی کنید. ممکن است مشکل دستگاه شما زیاد جدی نباشد و هزینه تعمیر آن پایین باشد. این عوامل عبارت‌اند از:

 • کیفیت قطعات
 • ضمانت‌نامه اصلی یا فیک بودن قطعه
 • مدل ماشین ظرفشویی بوش
 • شدت خرابی برد ماشین ظرفشویی

با توجه به اینکه تمامی این فاکتورها می‌تواند روی هزینه تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش تأثیر داشته باشند، شما ابتدا باید به سایت رسمی بوش آلمان در ایران مراجعه کنید و از یک تعمیرکار متخصص درخواست کمک نمایید.

توجه: بهتر است قبل از ثبت درخواست تعمیر از تکنسین مربوطه هزینه حدودی را سؤال کنید بعداً دچار مشکل نشوید. در مراکز معتبر یک پیش فاکتور به مشتری داده می‌شود و تنها در صورت توافق مراحل تعمیر آغاز می‌گردد.

برد ماشین ظرفشویی بوش

چرا برد ماشین ظرفشویی بوش خراب می‌شود؟

علت خراب شدن برد در ماشین‌های ظرفشویی بوش متفاوت است. این قطعات حساس ممکن است به دلایل زیر خراب شوند.

نوسانات برق

گاهی اوقات خازن‌ها و فیوزهای روی برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی به خاطر نوسانات برق نیم‌سوز می‌شوند. بنابراین بهتر است از یک دستگاه محافظ برق برای این دستگاه‌ها استفاده کنید.

اتصال سیم‌پیچ

تغییر ولتاژ و مشکلات دیگر می‌تواند باعث اتصالی سیم‌پیچی ماشین ظرفشویی شود و همین باعث خراب شدن برد می‌شود.

فرسودگی دستگاه

هرچه طول عمر دستگاه شما افزایش پیدا کند، ممکن است بخش‌های مختلف برد آسیب ببینند و از کار بیفتند. بنابراین نسبت به سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی اقدام نمایید.

نفوذ نم و رطوبت

پنل و برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی بوش در معرض نفوذ نم و رطوبت هستند و اگر آب به داخل آن‌ها نفوذ کند، باعث خرابی برد اصلی می‌شود.

خرابی قطعات دستگاه

ممکن است خرابی قطعات دیگر و سایر بخش‌های ماشین ظرفشویی روی برد تأثیر بگذارد و باعث خرابی آن شود.

وجود جریان برق با ولتاژ بالا

اگر جریان برق بیش از حد مجاز در برد الکترونیکی وجود داشته باشد، باعث خرابی و سوختن آن می‌شود. بنابراین حتماً از یک محافظ برق استفاده کنید.

تعمیر دستگاه و استفاده از بردهای تقلبی

اگر قبلاً تجربه تعمیر ماشین ظرفشویی بوش را دارید و از قطعات تقلبی برای تعمیر دستگاه شما استفاده شده باشد، متأسفانه خیلی زود دچار مشکل می‌شود و مجدداً نیاز به تعمیر و بازرسی دارد.

نحوه تست و عیب‌یابی برد ماشین ظرفشویی بوش

تعیین هزینه تعمیر بر ظرفشویی بدون بررسی و عیب‌یابی ممکن نیست. باید ابتدا یک تعمیرگاه مجاز پیدا کنید و از کارشناسان فنی نمایندگی‌های بوش کمک بگیرید. یک تعمیرکار و متخصص با تجربه با استفاده از مولتی متر و تجهیزات پیشرفته دیگر بخش‌های مختلف دستگاه شما را بررسی می‌کند. پس از عیب‌یابی ماشین ظرفشویی نیز آن را تست می‌کند و یک راهکار مناسب برای برطرف کردن این مشکل پیدا می‌کند. معمولاً ماشین‌های ظرفشویی هوشمند بوش کدهای خطایی را روی صفحه نمایشگر خود نشان می‌دهند که می‌توانند به تعمیرکار کمک کنند تا هرچه زودتر محل خرابی را تشخیص داده و برای برطرف نمودن آن اقدام کند.

کلام پایانی

عوامل متعددی هستند که بر هزینه تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش تأثیر دارند. شما ابتدا باید بدانید دلیل خرابی برد الکترونیکی چیست و اقدام به عیب‌یابی و بررسی مشکل دستگاه کنید. ممکن است در مراکز مختلف هزینه‌های تعمیر تفاوت داشته باشد. اما اگر از طریق نمایندگی بوش اقدام کنید، هزینه تعمیر بر اساس قیمت‌های مصوب اتحادیه خواهد بود. در این مواقع تماس با نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی بوش می‌تواند راهگشا باشد.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *