وزیر صنعت از یک واحد فرآوری زعفران در شاهرود دیدن کرد

وزیر صنعت از یک واحد فرآوری زعفران در شاهرود دیدن کرد

به گزارش ایرنا، در این مرکز بزرگترین طرح کاشت مکانیزه زعفران در کشور در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار اجرا شده است.

علاوه بر کشت زعفران، بخش دیگر این طرح مربوط به واحد فرآوری و بسته‌بندی گل زعفران به منظور جلوگیری از خام فروشی محصول به خارج از شهرستان است.

در این طرح که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در محل مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان مستقر در شاهرود در حال اجرا است، برای ۲۰۰ نفر شغل ایجاد شده است.

این افراد در بخش های گوناگون همچون آماده سازی پیاز زعفران، کاشت و فرآوری کود مشغول به کار هستند.

در شهرستان شاهرود ۷۰ هکتار مزرعه کشت زعفران وجود دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سفر به شاهرود در نشست شورای اداری این شهرستان شرکت خواهد کرد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهوری و هیات همراه امروز پنجشنبه از فرودگاه سمنان وارد استان شد.

به گزارش ایرنا، اعضای کابینه دولت سیزدهم به نمایندگی از آیت الله رئیسی امروز به نقاط مختلف هشت شهرستان استان سمنان سفر کرده اند تا ضمن بازدید از واحدها و طرح های مختلف، از نزدیک با مسایل شهرستانها آشنا شوند و به مشکلات مردم در موضوعات مختلف رسیدگی کنند.

شهرستان میامی در شرق استان سمنان میزبان سید امیر حسین مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رییس‌جمهوری، شهرستان های گرمسار و آرادان میزبان امین حسین رحیمی وزیر دادگستری، شهرستان دامغان میزبان بهرام عین‌الهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شهرستان‌های گرمسار، سرخه و مهدیشهر میزبان سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهادکشاورزی هستند.

سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت به نمایندگی از رییس جمهوری به شهرستان شاهرود سفر کرده است و رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی از شب گذشته از چند طرح عمرانی در شهرستان سمنان بازدید کرده است و چند بازدید دیگر در برنامه دارد. سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز اکنون از چند طرح تاریخی و سرمایه گذاری گردشگری در شهرستان‌های سمنان و مهدیشهر بازدید می کند.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *