پیروزی ایران در یک پرونده حقوقی در دادگاه امارات + جزئیات

پیروزی ایران در یک پرونده حقوقی در دادگاه امارات + جزئیات

پیروزی ایران در یک پرونده حقوقی در دادگاه امارات + جزئیات

شرکت بازرگانی پتروشیمی به عنوان بزرگ‌ترین عامل توزیع بورس کالا، از پیروزی تاریخی این بنگاه اقتصادی ایرانی در دادگاه عالی امارات و استیفای حقوق آن به معادل ارزش حدودی ۳۵۰ میلیون دلار خبر داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شرکت بازرگانی پتروشیمی با انتشار این خبر در خصوص جزییات این دستاورد مهم اعلام کرد: سرانجام پس از گذشت ماهها کار زارنفس گیر حقوقی، حکم صادره در دعوای حقوقی شرکت بازرگانی پتروشیمی (PCC) علیه شرکت هیزل، به تأیید نهائی دیوان عالی دبی در امارات متحده عربی رسید.

رای دادگاه بدوی در پرونده مذکور در ماه آگوست 2020 میلادی (مرداد ماه 1399) صادر شده است.

گفتنی است بر اساس این رای، شرکت هیزل به پرداخت حدود 780 میلیون درهم به عنوان اصل بدهی به علاوه خسارات با ارزش اقتصادی بالغ بر 1.2میلیارد درهم در حق شرکت PCC محکوم شد.

با توجه به معادل حدود 350 میلیون دلاری این رای قطعی به نفع ایران می توان گفت تقریبا نزدیک به نیمی از جریمه پرونده کرسنت برآورد می شود که به نفع ایران رای صادر شده است.

این حکم در 27ژانویه سال 2021 میلادی(بهمن ماه 1399) در دادگاه تجدیدنظر (استیناف) دبی تأیید شد و سرانجام در تاریخ 26سپتامبر 2021 (مهرماه 1400) در شعبه دیوان عالی دبی، مورد تأیید نهائی قرار گرفت.

این پیروزی بزرگ حاصل تلاش دلسوزان نظام و مدیران ولایت مدار کشورمان در بخش خصوصی است که با وجود موانع و کارشکنی های مختلف، عزم خود را برای تحقق دورنمای ایران آباد و سرافراز جزم کرده اند.

یادآور می شود: شرکت هیزل در این دعوا از مؤسسات حقوقی نامداری همچون شعبه مؤسسه حقوقی بیکر و مکنزی و وکلای مشهور آن در کشور امارات بهره گرفته بود که تیم حقوقی شرکت PCC (وکلای موسسه حقوقی اماراتی علی ابراهیم) توانستند با تلاش های فراوان و طاقت فرسا بر رقبای سرسخت خود و طرف دعوای شرکت PCC فائق آیند.

انتهای پیام/

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *