کمبود جهانی تراشه احتمالاً تا سال 2022 ادامه می‌یابد

کمبود جهانی تراشه احتمالاً تا سال 2022 ادامه می‌یابد

کمبود جهانی تراشه احتمالاً تا سال 2022 ادامه می‌یابد

به گفته مدیر عامل شرکت «ماروِل تکنولوژی»، کمبود تراشه که بسیاری از صنایع اصلی در جهان از جمله خودروسازی را تحت تاثیر قرار داده است، احتمالاً تا سال آینده و حتی بیشتر ادامه خواهد داشت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، مت مورفی، مدیر عامل شرکت تراشه‌سازی «ماروِل تکنولوژی» Marvell Technology در گفتگو با شبکه سی ان بی‌سی پیش بینی کرد که کمبود تراشه که بسیاری از صنایع اصلی در جهان را تحت تاثیر قرار داده است، احتمالاً تا سال آینده و حتی بیشتر ادامه خواهد داشت.

وی گفت: در حال حاضر، تک تک بازارهای نهایی تراشه به طور همزمان در حال رونق هستند. من 27 سال است که در این صنعت فعالیت می‌کنم، هرگز چنین اتفاقی را ندیده ام.

مورفی افزود: اگر طبق معمول این کسب و کار به طور معمول ادامه یابد و همه چیز درست باشد، این دوره بسیار دردناک خواهد بودو کل سال 2022 را در بر می‌گیرد.

تولید خودروی انگلیس به دلیل کمبود تراشه بیش از یک چهارم کاهش یافتخودروسازان آمریکایی به دلیل کمبود تراشه به کاهش تولید ادامه می‌دهند

به گفته مدیر عامل شرکت تراشه‌سازی "ماروِل، ممکن است این کمبود برطرف شود چرا که تقاضا برای محصولات خاصی که نیاز به ریزتراشه دارند بالاخره کاهش می‌یابد.

وی در ادامه تأکید کرد که کاهش تقاضا بالاخره صورت خواهد گرفت و این امر می‌تواند از حوزه‌هایی مانند بازار رایانه‌های شخصی شروع شود.

تقاضای روزافزون برای لوازم الکترونیکی مصرفی در طول همه گیری کرونا، کمبود ریزتراشه‌های مورد استفاده در خودروها را بدتر کرده، تولید در کارخانه‌های سراسر جهان را متوقف کرده و قیمت خودروها را همواره افزایش داده است.

خودروسازان در سراسر جهان به دلیل کمبود تراشه، کاهش چشمگیر درآمد خود را در سال جاری میلادی اعلام کرده اند.

شرکت آمریکایی جنرال موتورز روز جمعه اعلام کرد که فروش سالانه خودروهای این شرکت در ایالات متحده در سه ماهه سوم بیش از 30 درصد به دلیل مشکلات عرضه کاهش یافته است.

انتهای پیام/

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *