گزارش تسنیم| افزایش قیمت و آزادسازی نرخ لبنیات به اسم کاهش قیمت+ سند

گزارش تسنیم| افزایش قیمت و آزادسازی نرخ لبنیات به اسم کاهش قیمت+ سند

گزارش تسنیم| افزایش قیمت و آزادسازی نرخ لبنیات به اسم کاهش قیمت+ سند

مسئله‌ای که از آن به‌عنوان کاهش ۱۰درصدی قیمت لبنیات یاد می‌شود در واقع افزایش نرخ مصوب ۳ محصول لبنی پرمصرف و آزادسازی قیمت دیگر محصولات است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، وزیر جهاد کشاورزی با اعلام خبری اعلام کرد که قیمت لبنیات 10 درصد از روز شنبه کاهش می‌یابد اما به‌فاصله کمی سخنگوی انجمن صنایع لبنی گفت که این کاهش قیمت تنها شامل سه محصول شیر با بسته‌بندی پلاستیکی 900گرمی، شیر 2.5کیلوگرمی کم‌چرب و پنیر UF400گرمی می‌شود.

اما مسئله‌ای که از آن به‌عنوان کاهش 10درصدی قیمت لبنیات یاد می‌شود در واقع افزایش نرخ مصوب 3 محصول لبنی پرمصرف و آزادسازی قیمت دیگر محصولات است و انجمن صنایع لبنی همکاری واقعی برای کاهش قیمت‌ها نداشته است.

بر اساس نامه دبیر انجمن صنایع لبنی به اعضای خود سه محصول شیر با بسته‌بندی پلاستیکی 900گرمی، ماست 2.5کیلوگرمی کم‌چرب و پنیر UF400گرمی به‌ترتیب 7400 تومان، 30600 تومان و 20000 تومان است و مابقی محصولات از این پس شامل قیمت‌گذاری دستوری نیستند.

* قیمت لبنیات آزاد شد؟

همچنین در این نامه اشاره شده است که کاهش قیمت این سه محصول دستوری نیست و جنبه ارشادی دارد.

با مقایسه این قیمت‌ها با قیمت‌های مصوب قبلی مشخص می‌شود که نه‌تنها قیمت این سه محصول کاهش نیافته‌اند بلکه افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته است.

در آبان ماه سال گذشته بود که قیمت لبنیات 40 درصد افزایش یافت و با مقایسه این قیمت‌ها واقعیت افزایش قیمت اخیر محصولات لبنی مشخص می‌شود.

قیمت ماست دو و نیم کیلوگرم دبه کم‌چرب 21000 تومان، شیر نایلون 5400 تومان و پنیر 400گرمی کاپ 14500 تومان اعلام شده بود.

بنابر این گزارش کاهش قیمتی 10درصدی که اکنون از آن یاد می‌شود در واقع کاهش قیمت در مقایسه با افزایش قیمت خودسرانه‌ای است که صنایع لبنی در مرداد ماه امسال اعمال کردند.

سخنگوی انجمن صنایع لبنی در آن مقطع در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: برنامه مصوبی برای افزایش قیمت لبنیات وجود ندارد و افرایش قیمت اعمال‌شده محصولات لبنی توسط خود صنایع انجام شده است.

وی افزود: به‌دلیل افزایش رسمی نرخ شیر خام و همچنین سایر عوامل تولید قیمت تمام‌شده محصولات لبنی افزایش یافته است.

قیمت لبنیات , انجمن صنایع لبنی ,

جزئیات کاهش 10درصدی قیمت برخی محصولات لبنی از شنبهکاهش 10درصدی قیمت لبنیات از فردا

انتهای پیام/+

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *