گزارش تسنیم| چرا 3 محصول لبنی که قرار بود 10 درصد ارزان شود، در بازار نیست؟/ اصناف بازی درآوردند

گزارش تسنیم| چرا 3 محصول لبنی که قرار بود 10 درصد ارزان شود، در بازار نیست؟/ اصناف بازی درآوردند

گزارش تسنیم| چرا 3 محصول لبنی که قرار بود 10 درصد ارزان شود، در بازار نیست؟/اصناف بازی درآوردند

درحالی که نزدیک به دو ماه از وعده کاهش ۱۰ درصدی قیمت سه محصول لبنی گذشته است، اما به دلیل عدم پذیرش یکی از ذی‌نفعان چرخه صنعت لبنیات این مهم در مقام عمل به درستی اجرایی نشده است و این محصولات در فروشگاه‌های محدودی به فروش می‌رسد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس توافقات انجام شده مقرر شده بود که قیمت سه محصول لبنی شامل «ماست ساده 2.5 کیلوگرمی»، «پنیر یو اِف 400 گرمی» و «شیر پاستوریزه ساده کیسه‌ای 900 گرمی» از اواسط مهرماه با کاهش 10 درصدی قیمت روانه بازار شوند اما شواهد میدانی نشان می‌دهد که بسیاری از فروشگاه‌ها این محصولات را برای عرضه ندارند و به جای آن محصولاتی با اوزان متفاوت که دارای قیمت‌های آزاد هستند به فروش می‌رسد.

محصولات لبنی که دارای قیمت‌های مصوب و شامل کاهش 10 درصدی قیمت هستند تنها در میادین میوه و تره‌بار و برخی از فروشگاه‌های محدود به فروش می‌رسند.

باید توجه داشت این کاهش 10 درصدی قیمت لبنیات از محل کاهش 5 درصدی سود تولیدکننده و به همین اندازه از سود خرده‌فروشی بود اما بر اساس اطلاعات و مستندات واصله به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، اصناف حاضر به گذشت از کاهش سود خود نشده‌اند و حتی نامه اعتراضی نیز به معاون اول رئیس جمهور در این خصوص نوشته‌اند.

بر این اساس، صنایع لبنی نیز در ارتباط با وزارت صنعت، معدن و تجارت، با بیان اینکه اصناف حاضر به خرید این سه محصول از کارخانه‌ها نیستند، خواهان توزیع این محصولات از کانال‌های عرضه مستقیم این وزارتخانه شده‌اند.

انتهای پیام/؛

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *