۵۵ درصد تخلفات اقتصادی خراسان رضوی گرانفروشی است

۵۵ درصد تخلفات اقتصادی خراسان رضوی گرانفروشی است

به گزارش روز پنجشنبه سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، بخشعلی بیاتی افزود: در شهریور ماه امسال بیش از هزار و ۹۰۰ شکایت مردمی، گزارش ستاد خبری و ناظران افتخاری در استان دریافت و رسیدگی شد که از نظر نوع تخلف در پیگیری گزارشات و شکایات، گرانفروشی با ۵۵ درصد، عدم درج قیمت با ۱۸ درصد و کم فروشی با ۹ درصد بیشترین تخلفات را به خود اختصاص دادند.

وی ادامه داد: موضوع گزارشات در بخش کالایی شامل نان، میوه و تره بار و در بخش خدمات شامل رستوران، تعمیرات خودرو و خدمات مشاوران املاک بوده است.

کارشناس مسوول بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: بازرسان در رسیدگی به شکایات و گزارشات، ۶۶۸ واحد متخلف شناسایی کردند که برای آنها پرونده تخلف به مبلغ ۷۳ میلیارد ریال تنظیم و برای رسیدگی به شعب تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

وی افزود: در جهت تسریع در احقاق حقوق شاکیان و جبران خسارت وارده در مواردی که موضوع شکایات موضوع عمومی و فراوان نبوده و واحد صنفی دارای سابقه تخلف نداشته، قبل از تشکیل پرونده تخلف، مصالحه و جلب رضایت شاکیان انجام شده است که در این راستا طی شهریور ماه امسال در ۳۸ شکایت رضایت شاکیان جلب شده و بیش از ۲ و نیم میلیارد ریال به آنان مسترد شده است.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی های ویژه

این سایت به فروش میرسد برای استعلام قیمت با شماره 09128399961 تماس بگیرید09128399961
+
اندروید
اندروید
بالا