۹ معدن در چهارمحال و بختیاری فعال شد

۹ معدن در چهارمحال و بختیاری فعال شد

مهرداد قاسمی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس از ۱۵۴ پروانه بهره‌برداری صادر شده در حوزه معادن استان، ۱۱۲ معدن فعال و وارد چرخه تولید شده است.

وی با اشاره به کاهش معادن غیرفعال استان در سالجاری، اظهار داشت: در سال گذشته ۴۱ درصد پروانه‌های بهره‌برداری غیرفعال بود اما این میزان امسال به ۲۱ درصد کاهش یافته است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به استخراج هشت ماده معدنی در استان، تصریح کرد: امسال سه میلیون و ۸۷۴ تن مواد معدنی در استان استخراج شده که این تولیدات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که سه میلیون تن بود، افزایش داشته است.

قاسمی گفت: با فعال‌سازی معادن جدید در استان طی سالجاری، در مجموع در این بخش برای ۹۹۷ نفر اشتغالزایی شده این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته ۸۹۷ نفر در معادن استان مشغول کار بودند.

وی، انجام مطالعات تکمیلی اکتشافی به منظور شناسایی پتانسیل‌های معدنی را از دیگر سیاست‌های این معاونت برشمرد و گفت: امسال برای اکتشاف در پنج محدوده معدنی استان پروانه صادر شده است.

قاسمی افزود: فراهم کردن بستر برای سرمایه‌گذاری در حوزه معدن، تامین مواد اولیه نظیر فولاد برای سایر صنایع و فراهم‌سازی زیرساخت‌ها برای فعالیت‌های معدنی از دیگر سیاست‌های کلی این معاونت است.

به گزارش ایرنا، از معادن چهارمحال و بختیاری هشت نوع ماده معدنی شامل سنگ تزئینی ساختمان، مواد اولیه سیمان، گچ و شن و ماسه و سیلیس، خاک نسوز و دولومیت استخراج می‌شود.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *