3 روند تحول آفرین در صنعت ماشین آلات: چه چیزهایی در حال تغییر است؟

3 روند تحول آفرین در صنعت ماشین آلات: چه چیزهایی در حال تغییر است؟

تولیدکنندگان تجهیزات و ماشین آلات صنعتی با چالش‌های بیشماری از افزایش هزینه‌های مواد خام و تورم گرفته تا مقررات جدید و مشکلات زنجیره تامین مداوم روبرو هستند. با این حال، در میان این چالش ها، چندین روند کلیدی در حال ظهور هستند که هر یک از آنها می‌توانند فرصت‌های متفاوتی را برای خرید ماشین آلات صنعتی ایجاد کنند و پتانسیل تغییر شکل صنعت ماشین آلات را در سال‌های آینده دارند.

خرید ماشین آلات صنعتی

تکنولوژی های تولیدی جدید

نوآوری های انقلاب صنعتی چهارم در حال انجام است و راه خود را به بخش تجهیزات، بازار و آگهی صنعتی باز می کند، کارایی را بهبود می بخشد و چابکی بیشتری را برای فرآیند تولید به ارمغان می آورد.

پرینت سه بعدی

تولیدکنندگان از پرینت سه بعدی استقبال می کنند تا زمان تولید طولانی و هزینه ها را کاهش دهند. این رویکرد امکان تسریع تولید بر اساس تقاضا و کاهش هزینه ها را فراهم می کند و تولیدکنندگان را قادر می سازد تا به سرعت به تغییرات عرضه، طراحی و تقاضا پاسخ دهند.

فناوری رباتیک

علاوه بر این، کارخانه ها در حال ادغام فناوری رباتیک برای افزایش بهره وری و همچنین ایمنی کارگران خود هستند. ربات ها دقت را بهبود می‌بخشند، ضایعات را کاهش می‌دهند، و می‌توانند به گونه‌ای طراحی شوند که بدون کمک در تمام ساعات شبانه روز کار کنند و منجر به خروجی بالاتر شوند. ربات‌های جدید دارای قابلیت‌های هوش مصنوعی نیز هستند که منجر به انعطاف پذیری بیشتر می شود، زیرا همان ربات ها را می‌توان برای سازگاری با تغییرات طراحی و تولید، مجدداً برنامه‌ریزی کرد. با واگذاری کارهای خط مونتاژ یکنواخت و اغلب خطرناک به ربات ها، کارکنان کارخانه می توانند بر روی کارهای ایمن تر و مفهومی تر تمرکز کنند که منجر به بهره وری بیشتر و شرایط کاری بهتر می شود.

اینترنت اشیا

اینترنت اشیا (IoT) با اتصال ماشین آلات و رایانه‌های مختلف از طریق اینترنت، امکان ارتباط بیشتر در سراسر مراحل فرآیند تولید را فراهم می‌کند. به طور خاص، اینترنت اشیاء صنعتی (IIoT) فرصت‌هایی را برای بهبود کارایی و تصمیم‌گیری برای تولیدکنندگان با جمع‌آوری و برقراری ارتباط آنی داده‌ها ارائه می‌کند. این ابزار امکان بهینه سازی کل فرآیند تولید (از جمله استفاده و نگهداری بهتر از ماشین آلات صنعتی در کف کارخانه) و همچنین ارائه بینش‌های ارزشمند برای هدایت تصمیم گیری رهبران کسب و کار فراهم می کند.

واقعیت افزوده

در نهایت، دستگاه‌های جدید، واقعیت افزوده (AR) را به کارخانه می‌آورند تا هم دستورالعمل‌ها و هم اطلاعات مربوط به فرآیند تولید را در زمان واقعی ارائه کنند. تمامی این فناوری‌های جدید در کنار هم منجر به آینده‌ای هوشمندانه‌تر و سازنده‌تر در فضای تجهیزات و ماشین آلات صنعتی خواهند شد.

استراتژی تجهیزات به عنوان سرویس Equipment-as-a-Service (EaaS)

بخش تجهیزات و ماشین آلات صنعتی با ظهور استراتژی “تجهیزات به عنوان سرویس” در حال تحول عظیمی است. به جای تمرکز صرفاً بر فروش یکباره تجهیزات، کسب‌وکارها استراتژی‌های مبتنی بر اشتراک یا مبتنی بر استفاده را اجرا میکنند که به نفع تولیدکنندگان تجهیزات و مشتریان است.

از دیدگاه تولیدکنندگان، تمرکز بر راه‌حل‌ها و نه صرفاً محصولات، منبع درآمد بلندمدت‌تری را فراهم می‌کند و به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا از طریق سرمایه‌گذاری در خدمات با حاشیه بالاتر، خود را از رقبا متمایز کنند. برای مشتریان، این رویکرد تمایل فزاینده برای سفارشی سازی و انعطاف پذیری را پر می کند.

از پیش‌بینی تعمیر و نگهداری و پشتیبانی تکنسین گرفته تا ارائه سیستم‌های مدیریت موجودی، تولیدکنندگان تجهیزات و ماشین آلات صنعتی روش‌های خلاقانه جدیدی را برای متمایز کردن خود و افزایش درآمد در طول چرخه عمر مشتری در پیش گرفته‌اند.

پایداری

امروزه، پایداری در خط مقدم گفتگوها در بین صنایع قرار دارد و مطمئناً پیامدهای مهمی برای پیشرفت تجارت تجهیزات و ماشین آلات صنعتی خواهد داشت. با فشاری که از سوی تنظیم‌کننده‌ها و دولت‌ها و همچنین سرمایه‌گذاران و مردم وارد می‌شود، بسیار مهم است که تولیدکنندگان چگونگی عوامل پایداری را در کسب‌وکارشان ارزیابی کنند. مدیریت مواد شیمیایی به طور فزاینده ای مورد توجه قرار می گیرد، زیرا قوانین جدید محدودیت های جدیدی را در مورد مواد شیمیایی قابل قبول در محصولات ایجاد می کند.

با این حال، تاکید در حال ظهور بر پایداری نیز فرصت های فوق العاده ای را ارائه می دهد. تولیدکنندگان می‌توانند به سمت محصولات و اجزایی که برای محیط زیست مفید هستند، حرکت کنند. به عنوان مثال، یارانه های دولتی و افزایش علاقه عمومی به فناوری هایی مانند پنل های خورشیدی و وسایل نقلیه الکتریکی بدون شک به نفع سازندگان تجهیزات درگیر در زنجیره تامین این محصولات خواهد بود.

علاوه بر این، بسیاری از شیوه های سازگار با محیط زیست، از نظر تجاری نیز خوب هستند. برداشتن گام‌هایی برای کاهش ضایعات در فرایند تولید، هم فشار وارده به محل‌های دفن زباله را کاهش می‌دهد و هم هزینه‌های تولید را برای تولیدکنندگان کاهش می‌دهد، در حالی که استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر اغلب در بلندمدت مقرون به صرفه‌تر از منابع سنتی انرژی است.

سرانجام، از آنجایی که مشتریان به طور فزاینده ای آگاهی از آب و هوا را در اولویت قرار می دهند، تولیدکنندگان می توانند با تشریح شفاف اقداماتی که برای آینده ای پایدار انجام می دهند، برتری بیشتری در رقابت به دست آورند. بسیار مهم است که مشتریان و تولیدکنندگان، پایداری را به عنوان یک هدف مشترک، هم از نقطه نظر تجاری و هم برای محافظت بهتر از محیط زیست ببینند.

جلوتر از روندها حرکت کنید!

از آنجایی که فناوری‌ها و رویکردهای جدید، صنعت را در کنار مشکلات مداوم متحول می‌کنند، بسیار مهم است که تولیدکنندگان تجهیزات صنعتی، جلوتر از روندها حرکت کنند و این امر با اطمینان از اینکه زنجیره‌های تامین آنها به اندازه کافی سازگار و انعطاف‌پذیر هستند، شروع می‌شود.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *