راهنمای بعد از برنده شدن در لاتاری و نحوه مشاوره لاتاری

راهنمای بعد از برنده شدن در لاتاری و نحوه مشاوره لاتاری

برندگان لاتاری 2025 آمریکا بعد از اعلام شدن نتایج لاتاری نیاز به راهنمایی دارند به همین دلیل تیم کارشناسان موسسه ایرانیان لاتاری ( ایرانیان مهاجر ) مشاوره لاتاری را برگزار می کند.

راهنمای بعد از برنده شدن در لاتاری

برای اطلاع از نحوه مشاوره دادن به افرادی که در لاتاری برنده شده اند و همینطور راهنمایی کامل تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

شرکت در لاتاری آمریکا

همانطور میدانید سالانه میلیون ها نفر از سراسر جهان برای آزمودن بخت خود در کسب گرین کارت ایالات متحده، در لاتاری تنوع نژادی آمریکا شرکت می کنند.

این در حالی است که حداکثر 55 هزار سهمیه سالانه توسط وزارت امور خارجه آمریکا برای این دسته بندی ویزا در نظر گرفته شده است. به همین دلیل، افراد برنده یک فرصت استثنائی و تکرار نشدنی را پیش روی خود خواهند داشت.

بدیهی است که هر گام اشتباه در این مسیر، می تواند شانس کسب گرین کارت آمریکا را از برندگان لاتاری بگیرد.

اطلاع از ضوابط وزارت امور خارجه آمریکا در زمینه اعطای ویزای تنوع نژادی را می توان به عنوان یک عنصر حیاتی در پروسه امور برندگان لاتاری دانست، اما این دانش به تنهایی کافی نیست. در کنار آگاهی از قوانین، تجربه نیز نقشی کلیدی در اخذ موفقیت آمیز گرین کارت آمریکا برای برندگان لاتاری ایفا می کند.

لاتاری آمریکا چیست

برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا ساده‌ ترین و ارزان‌ ترین روش برای مهاجرت به آمریکا است. برای ثبت نام در برنامه لاتاری آمریکا که هر سال برگزار می‌ شود، نیاز به شرایط خاص و ویژه ای ندارید و تقریبا همه افراد می‌ توانند در لاتاری آمریکا ثبت نام کنند.

لاتاری آمریکا چیست

برندگان هر دوره از لاتاری آمریکا پس از دریافت ویزای لاتاری، می‌ توانند همراه با خانواده خود (یعنی همسر و فرزندان زیر 21 سال مجردشان) وارد کشور آمریکا شوند و ضمن زندگی همیشگی در کشور آمریکا، از امتیازات شهروندان آمریکایی همچون کار در آمریکا، افتتاح حساب بانکی، تحصیل در آمریکا، اخذ شماره تامین اجتماعی آمریکا و… بهره‌ مند شوند.

اخذ ویزای آمریکا برای برندگان لاتاری

پروسه اخذ ویزای آمریکا باید بدون درنگ و از زمان اعلام نتایج لاتاری آغاز شود، زیرا هر تعلل و اتلاف وقت می تواند باعث بروز مشکل در روند دعوت به مصاحبه برندگان لاتاری شود.

گاهی برخی از برندگان لاتاری، شخصا اقدام به انجام امور اخذ ویزا می نمایند. درصد بالایی از این افراد به دلیل عدم آگاهی از شرایط، قوانین، وضعیت سفارت ها، شرایط مصاحبه و … عملا شانس خود را برای دعوت به مصاحبه و یا قبولی در مصاحبه سفارت از دست می دهند.

همچنین برخی از این برندگان با اقداماتی به ظاهر کوچک و بی اهمیت، به جای دریافت ویزای یکضرب، ریجکت شده و یا درگیر پروسه زمان بر و پر اضطراب بررسی های امنیتی FBI یا AP (اِی پی) می شوند.

قطعا دریافت مشاوره به برندگان کمک می کند تا زمان طلایی شروع پروسه اخذ ویزای لاتاری را از دست نداده، فرم DS-260 را به درستی تکمیل کرده، مدارک مورد نیاز را به طور کامل جمع آوری نموده و مناسب ترین سفارت را انتخاب نمایند تا در نهایت با خیال راحت منتظر نامه دعوت به مصاحبه سفارت بمانند.

علاوه بر این، مصاحبه سفارت نیاز به آمادگی دارد. با اطلاع از نحوه صحیح شرکت در مصاحبه سفارت، برندگان عزیز می توانند به راحتی نظر مثبت آفیسر را جلب کرده و ویزای آمریکا را کسب نمایند.

وقت سفارت برندگان لاتاری

نحوه تعیین وقت سفارت برای برندگان لاتاری یکی از سوالات برندگان لاتاری آمریکا است که در این مقاله از ایرانیان لاتاری به آن پاسخ می دهیم. برنامه مهاجرتی لاتاری تنوع نژادی آمریکا را می توان یکی از منحصر به فردترین دسته بندی های ویزای مهاجرتی در کل دنیا دانست.

به طور کلی دو نوع ویزا برای ورود به ایالات متحده آمریکا تعریف شده است:

 • ویزاهای غیر مهاجرتی
 • ویزاهای مهاجرتی

ویزاهای غیرمهاجرتی برای حضور موقت در کشور آمریکا به متقاضیان اعطا می شود و بعد از اتمام مهلت ویزا، متقاضی باید از خاک آمریکا خارج شود.

متقاضیان می توانند ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا را برای اهدافی چون گردشگری، درمان، تجارت، تحصیل و … اخذ کنند. ویزاهای مهاجرتی آمریکا نیز برای حضور دائم در ایالات متحده و اخذ گرین کارت به متقاضیان اعطا می شوند. از مهم ترین ویزاهای مهاجرتی می توان به ویزاهای خانوادگی، ویزاهای کاری و ویزای تنوع نژادی اشاره کرد.

وقت سفارت برندگان لاتاری

بعد از برنده شدن در لاتاری چه مراحلی باید طی شوند؟

در این بخش از مقاله ایرانیان لاتاری، به طور خلاصه به مراحل کاری برندگان لاتاری اشاره می کنیم:

 • تکمیل فرم DS-260 طبق شرایط تحصیلی، شغلی، وضعیت سربازی و … هر برنده و انتخاب سفارت مناسب با توجه به شرایط پرونده برندگان
 • جمع آوری مدارک و ترجمه آن ها، تزریق واکسن ها و تهیه کارت زرد واکسیناسیون
 • انتظار برای کارِنت شدن کیس نامبر برندگان در ویزا بولتن هر ماه
 • دریافت ایمیل دعوت به مصاحبه سفارت و مشخص شدن وقت سفارت برندگان لاتاری، انجام رجیستر نوبت مصاحبه، رزرو نوبت مدیکال و برنامه ریزی سفر
 • انجام معاینه پزشکی در کلینیک مورد تایید سفارت آمریکا
 • شرکت در مصاحبه سفارت با آمادگی کامل و اخذ ویزای یکضرب؛ یا
 • ارجاع پرونده برای بررسی های بیشتر یا AP و انجام پیگیری های لازم از سوی برنده تا اخذ ویزا

برندگان لاتاری می توانند بدون کارنت شدن کیس نامبر خود در ویزا بولتن، وقت سفارت لاتاری بگیرند؟

همان طور که مفهوم کارِنت شدن را توضیح دادیم، بدون اعلام کیس نامبر برندگان لاتاری در ویزابولتن، امکان برنامه ریزی سفارت و KCC برای دعوت برندگان و تعیین وقت سفارت لاتاری وجود ندارد.

برندگان لاتاری در چه بازه زمانی به مصاحبه در سفارت آمریکا دعوت می شوند؟

سال مالی برندگان لاتاری از یکم اکتبر سال میلادی شروع شده و تا 30 سپتامبر سال میلادی بعدی به پایان می رسد.

اولین وقت سفارتی که برای برندگان لاتاری مشخص می شود، در ماه اکتبر خواهد بود.

به همین ترتیب، روند دعوت به مصاحبه ها و اعطای ویزاهای لاتاری در ماه های بعدی ادامه دارد تا این که در 30 سپتامبر این پروسه به پایان می رسد. پس از پایان سپتامبر و با اتمام سال مالی برندگان لاتاری، دیگر هیچ دعوت به مصاحبه و یا اعطای ویزایی از سوی سفارت ها برای آن برندگان صورت نخواهد گرفت.

خدمات موسسه ایرانیان لاتاری به برندگان

 • بررسی و تکمیل فرم DS-260
 • مشاوره کامل و قدم به قدم تا دریافت گرین کارت
 • مکاتبه با سفارت مقصد در صورت لزوم
 • بررسی و توضیحات مدارک مورد نیاز مصاحبه و مدیکال (واکسن و تست های پزشکی)
 • دریافت نامه مصاحبه، نوبت سفارت و توضیحات مکالمه مصاحبه با توجه به شرایط شخصی کیس
 • رجیستر در سایت پست و آماده شدن جهت مصاحبه
 • پیگیری صدور ویزا و پیگیری و مشاوره در صورت حالت های خاص و اِی پی
 • مشاوره انتخاب ایالت با توجه به شرایط شغلی، مالی، خانوادگی، عقیدتی و رفتاری شخص برنده
 • تهیه مسکن (اجاره) برای برندگان در ایات انتخابی با بودجه مدنظر شخص برنده و پرداخت وجه هنگام تحویل مسکن

جمع بندی

واحد مشاوره برندگان ایرانیان لاتاری ، با تجربه سال ها فعالیت موفق در زمینه اخذ ویزای آمریکا برای برندگان محترم لاتاری تنوع نژادی، آماده ارائه خدمات به تمامی برندگان گرامی است.

متاسفانه برخی از برندگان از این حقیقت در ظاهر ساده، آگاهی ندارند و با پرداخت مبالغی به افراد سودجو که ادعا می کنند می توانند برای برندگان لاتاری وقت سفارت بگیرند، مورد سوء استفاده قرار می گیرند.

همچنین، برخی از برندگان لاتاری ممکن است پس از اتمام سال مالی خود، ایمیل هایی دریافت کنند که از منابع رسمی ارسال نشده باشد و هدف آن ها صرفا کلاهبرداری از برندگان لاتاری باشد. ایرانیان لاتاری توصیه می کند تا در مواجه با این موارد، با افراد متخصص و قابل اعتماد در زمینه ویزاهای لاتاری آمریکا مشورت کنید.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *