معرفی کتاب قدرت انضباط شخصی اثر دنیل والتر

معرفی کتاب قدرت انضباط شخصی اثر دنیل والتر

اگر شما هم اهل کتاب باشید احتمالاً دوست دارید در زمینه موفقیت و رشد فردی نیز کتابی مطالعه نمایید. در این مقاله به معرفی کتاب قدرت انضباط شخصی اثر دنیل والتر خواهیم که توسط انتشارات اندیشه آگاه چاپ شده است. این کتاب در زمینه ارتقای انضباط شخصی افراد است و به شیوه‌ای جذاب و داستان گونه شما را با ابعاد انضباط شخصی و نحوه دستیابی به آن آشنا می‌کند.

معرفی کتاب قدرت انضباط شخصی

کتاب قدرت انضباط شخصی اثر نویسنده مشهور کانادایی به نام دنیل والتر است. این نویسنده کتاب‌های پرفروش دیگری مانند غلبه بر اهمال‌کاری و عادت‌هایی برای موفقیت را نیز در کارنامه خود دارد. چاپ کتاب قدرت انضباط شخصی توسط انتشارات اندیشه آگاه انجام گرفته است. نویسنده کتاب اثر خود را با این سوالات آغاز می‌کند که چرا اکثر ما قادر به پایبندی به اهداف ارزشمند نیستیم؟ آیا شکست یک تمایل طبیعی در انسان است؟ پاسخ او به این سؤال‌ها نیز ساده است: عدم وجود انضباط شخصی! او در بخشی از کتاب قدرت انضباط شخصی می‌گوید:

اگر می‌خواهید به هدف مهمی برسید اما نمی‌دانید چگونه چنین سفری را شروع کنید، این کتاب به عنوان راهنمای رسیدن به مقصدتان مفید خواهد بود. همچنین اگر سعی کرده‌اید عادت‌های بد خود را تغییر دهید و عادت‌های خوبی کسب کنید اما باز هم به عادت‌های قبلی خود چسبیده‌اید، من به شما یاد خواهم داد که چگونه این چرخه را قطع کنید. اگر از زندگی‌تان راضی نیستید، در موقعیتی عالی قرار دارید زیرا انزجاری که نسبت به شرایط فعلی خودتان احساس می‌کنید نشانگر این است که می‌دانید در جایی که باید باشید نیستید و می‌خواهید آن را تغییر دهید. اگرچه ما کلمه «انزجار» را یک عمل مثبت نمی‌دانیم اما بیزار شدن از زندگی فعلی‌تان می‌تواند انگیزه‌ای برای تغییر اوضاع فراهم کند. اگر این کتاب را می‌خوانید‌، این احتمال وجود دارد که در حال دست و پنجه نرم کردن با انضباط شخصی هستید. من می‌خواهم شما را تشویق کنم که از شرایط فعلی خود ناراحت نباشید. نمی‌توان انکار کرد که تسلط بر هر مهارت در دوران کودکی آسان‌تر است؛ با این حال، همین حالا هم امکان بهبود نظم و انضباط خود را دارید. وقتی به‌طور مداوم تمرین کنید، اراده و انضباط شخصی بهبود می‌یابد و نتایج ماندگاری را تجربه خواهید کرد. همه مهارت‌ها تحت یک اصل عمل می‌کنند: هرچه بیشتر تمرین کنید، در آن مهارت بهتر خواهید شد.

انضباط شخصی یک نوع سبک زندگی است. شما به انضباط شخصی، فقط زمانی که می‌خواهید به هدفی برسید نیاز نخواهید داشت بلکه انضباط شخصی باید در شخصیت شما نهادینه شود. ما به ثروتمندان و مشاهیر نگاه می‌کنیم و به زندگی آن‌ها غبطه می‌خوریم اما سال‌ها طول می‌کشد تا بتوانیم به جایگاهی که آن‌ها امروز رسیده‌اند برسیم و در این راه نیاز به فداکاری‌های زیادی خواهیم داشت. شخصیت شما در پشت درهای بسته، مهم‌تر از شخصیتی است که مردم در انظار عمومی می‌بینند. جان مکسول، نویسنده، سخنران و کشیش مشهور در جریان یک سخنرانی که در یکی از دانشگاه‌ها انجام می‌داد، از طرف دانشجویی مورد سؤال قرار گرفت و سؤال این بود که: جان، اصول رهبری شما می‌تواند زندگی را تغییر دهد، مشکل این است که من کسی را نمی‌شناسم که به من اجازه دهد هدایت و رهبری‌اش کنم. در این مورد چه کاری می‌توانم انجام دهم؟ مکسول پاسخ داد، «این سؤال بسیار خوبی است. شما می‌توانید با هدایت کردن خودتان شروع کنید». قبل از اینکه بتوانید به کسی کمک کنید، ابتدا باید به خودتان کمک کنید.

شما می‌توانید برای خرید کتاب قدرت انضباط شخصی به سایت آنلاین کتاب مراجعه کنید. آنلاین کتاب مرجع جامعی برای خرید کتاب‌های روانشناسی و موفقیت در ایران است.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *