با آنتی بیوتیک آزمایشگاهی آمپیسیلین سدیم بیشتر آشنا شوید

با آنتی بیوتیک آزمایشگاهی آمپیسیلین سدیم بیشتر آشنا شوید

آمپیسیلین سدیم یکی از آنتی بیوتیک‌های آزمایشگاهی مورد استفاده آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و آزمایشگاه‌های تشخیص طبی است. این نمونه از آنتی بیوتیک‌ها همانند آنتی بیوتیک‌های دیگر مهار کننده رشد انواع باکتری‌ها و موجودات ریز ذره بینی هستند. در چنین حالتی باید بدانید که چه زمانی باید از آنتی بیوتیک‌ها استفاده کنید و آیا مقاومت آنتی بیوتیکی در روند پژوهش شما و درمان تاثیرگذار خواهد بود یا خیر. در این متن سعی داریم در خصوص برند معتبر سیگما آلدریج که عرضه کننده این آنتی بیوتیک میباشد و نحوه پیدا کردن کد این ماده شیمیایی در برند سیگما بیشتر صحبت کنیم و قیمت آنتی بیوتیک را نیز مورد بررسی قرار دهیم. در چنین حالتی می‌توانید برای خرید این نمونه از آنتی بیوتیک ها همین الان از طریق سایت دایا اکسیر اقدام نمایید.

آنتی بیوتیک آزمایشگاهی آمپیسیلین سدیم

آنتی بیوتیک آزمایشگاهی آمپیسیلین سدیم معمولا برای باکتری‌های گرم مثبت و گرم منفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول از سال ۱۹۶۱ برای عفونت‌های باکتریایی و درمان آنها مورد استفاده قرار می‌گرفت. قدرت این آنتی بیوتیک در برابر بسیاری از باکتری‌ها نسبت به آنتی بیوتیک‌های دیگر بیشتر است. این نمونه از آنتی بیوتیک‌ها را معمولاً برای درمان عفونت‌های گلو، اندام تناسلی، سیستم گوارشی، مجاری ادراری، مننژیت و غیر مورد استفاده قرار می‌دهند.

کاربرد های آنتی بیوتیک

از کاربردهای مهم این آنتی بیوتیک یعنی آنتی بیوتیک آزمایشگاهی آمپیسیلین سدیم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • مورد استفاده در PCR برای جداسازی ژن‌های مقاوم به آنتی بیوتیک غشای مغزی
  • مناسب برای پژوهش‌هایی که از پلاسمید مقاوم نسبت به آنتی بیوتیک در آنها استفاده شده است.
  • مناسب برای پژوهش هایی که در آنها همکاری چند آنتی بیوتیک به چشم می‌خورد.
  • مناسب برای جلوگیری از عفونت‌های مختلف در اندام‌های متفاوت بدن

با توجه به این کاربردها شما نیز می‌توانید برای خرید آنتی بیوتیک آمپیسیلین سدیم اقدام کنید.

آمپیسیلین سدیم

نحوه عملکرد آنتی بیوتیک آزمایشگاهی آمپیسیلین سدیم

نحوه عملکرد و یا مکانیسم اثر آنتی بیوتیک آزمایشگاهی آمپیسیلین سدیم می‌تواند شما را برای آشنایی بیشتر با این محصول راهنمایی کند. در غشای سلولی گیرنده‌های حساس با آنتی بیوتیک وجود دارند. در مرحله اول پروتئین‌های مخصوص گیرنده که در غشای سلولی وجود دارند با آنتی بیوتیک‌ها متصل می‌شوند. این نمونه از پروتئین‌ها نقش اساسی در ظاهر کلی غشا سلولی بر عهده دارند. زمانی که آنتی بیوتیک‌ها به این قسمت از پروتئین‌ها متصل می‌شود عملکرد عکس برای پروتئین‌ها دارد و وظیفه آنها را مختل خواهد کرد. این موارد را با نام اثرهای مختل کننده می‌شناسیم.

دومین مکانیسم اثر آنتی بیوتیک معرفی شده

دومین مکانیسم اثری که در این نمونه از آنتی بیوتیک‌ها می‌توانیم مشاهده کنیم آن است که این نمونه از آنتی بیوتیک‌ها بر روی تجزیه پیوندهای پپتیدوگلیکانی تاثیر دارند. ابتدا گلیکان‌ها یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده دیواره سلولی هستند.  زمانی که آنتی بیوتیک به تخریب این پیوندها می‌پردازد دیواره سلولی رفته رفته از بین می‌رود و لیز سلولی یا مرگ سلولی را مشاهده خواهیم کرد. با چنین مکانیسم اثری آنتی بیوتیک آزمایشگاهی آمپیسیلین سدیم سبب از بین رفتن عوامل بیماری‌زا و مخرب مانند باکتری‌ها می‌شود.

راهنمای پیدا کردن کد مواد مانند آنتی بیوتیک‌ها از دایا کسیر

شما می‌توانید برای خرید آنتی بیوتیک و دریافت کد آنتی بیوتیک از طریق نمایندگی سیگما آلدریچ ایران دایا اکسیر اقدام کنید. این شرکت بهترین نمونه محصولات را با کیفیتی عالی در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. در این حالت شما می‌توانید بهترین نمونه آنتی بیوتیک را برای انجام پژوهش‌های آزمایشگاهی تهیه و خریداری نمایید.

 

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *