راپل و شرایط استفاده روی نمای ساختمان

راپل و شرایط استفاده روی نمای ساختمان

راپل به مجموعه‌ای از فعالیت‌ها اطلاق می‌شود که به‌منظور انجام یک‌سری خدمات روی نمای ساختمان صورت می‌گیرد. با استفاده از این روش، افراد می‌توانند به نقاطی از نمای ساختمان که هیچ‌کس به آنها دسترسی ندارد به‌سادگی دست پیدا کنند و پس از آن، فعالیت موردنظر را انجام دهند. این روش از ایمنی بسیار بالایی برخوردار بوده و درمقایسه با روش‌های مشابه قدیمی، کارآمدتر است.

در این مطلب، درمورد Rappel و شرایط استفاده از آن روی نمای ساختمان اطلاعاتی ارائه داده و همچنین پیرامون کاربردها و خدمات راپل نیز مطالبی مطرح کرده‌ایم.

راپل و شرایط استفاده

کاربرد استفاده از راپل روی نمای ساختمان

امروزه متد Rappel برای انجام طیف وسیعی از عملیات‌های ساختمانی اجرا می‌شود. تنوع این فعالیت‌ها به‌قدری بالاست که شاید نتوان لیست کامل و جامعی از آنها ارائه داد؛ بااین‌حال، تعدادی از مهم‌ترین کاربردهای اجرای Rappel روی نمای ساختمان را معرفی کرده‌ایم:

بندکشی آجرنما

بعد از نصب آجرنما، بایستی فضاهای خالی ایجادشده میان آجرها با استفاده از ترکیب مناسبی از ملات، بندکشی شود. برای اجرای آجرنما می‌توان از دو روش داربست و Rappel استفاده کرد؛ اما استفاده از راپل برای انجام خدمات مربوط به نمای ساختمان کارآمدتر است. دلیل این برتری نیز دسترسی سریع و راحت به تمامی قسمت‌های نمای ساختمان است.

رنگ‌آمیزی نمای ساختمان

رنگ‌آمیزی نمای ساختمان نیز توسط دو روش راپل و داربست قابل اجراست که البته روش Rappel جدیدتر بوده و استفاده از آن، موجب اجرای سریع‌تر پروژه می‌شود؛ همچنین به‌دلیل راحت‌تر بودن حرکت در این روش، فرآیند رنگ‌آمیزی با سهولت بیشتری انجام می‌شود.

پیچ و رولپلاک سنگ‌ نما

عملیات پیچ و رولپلاک کردن سنگ‌ نما به‌منظور جلوگیری از سقوط سنگ‌ها به‌دلیل جدا شدن از سیمان صورت می‌گیرد با این کار، از ریزش سنگ به‌روی خودروها و سقوط آنها روی سر عابرین جلوگیری می‌شود. امروزه این فرآیند را معمولاً با استفاده از Rappel انجام می‌دهند؛ زیرا این روش مزایای بسیار زیادی نسبت‌به روش داربست‌زنی دارد.

نماشویی ساختمان

شستشوی نمای شیشه‌ای ساختمان‌های مرتفع، فقط با استفاده از روش Rappel امکان‌پذیر بوده و هیچ احتیاجی به نصب داربست نیست. برای این کار، راپل‌ کار به‌ترتیب طبقات را از بالاترین طبقه با موادشوینده مناسب می‌شوید؛ همچنین روش Rappel برای ضدآب‌سازی شیشه‌ها با مواد نانو نیز کاربرد دارد.

نماشویی ساختمان

نصب چراغ نورپردازی روی نمای ساختمان

امروزه اجرای نورپردازی برای ساختمان محبوبیت بسیار بالایی پیدا کرده و جلوه بسیار زیبایی نیز به ساختمان می‌بخشد. این عملیات با استفاده از روش Rappel به‌سادگی قابل انجام است؛ همچنین درصورتی‌که برق‌کشی نورپردازی دچار مشکل شود یا اینکه اختلالی در پروژکتورهای سیستم ایجاد شود، می‌توان مشکل ایجادشده را به ساده‌ترین شیوه ممکن با استفاده از روش راپل و توسط راپل‌ کاران حرفه‌ای برطرف نمود.

برخی دیگر از کاربردهای روش Rappel نیز عبارت‌اند از:

  • رنگ کردن نماهای سیمانی، فریم‌ها، سطوح فلزی نما و نقاط مرتفع
  • نصب تابلو، بیلبورد، بنر و… روی نما
  • اجرای رزین و جلا برای چوب، آجر و سنگ‌های زینتی
  • پوشاندن نورگیرها و پاسیوها با استفاده از توری
  • اجرای ایزوگام در نماهای جانبی ساختمان
  • سیمان‌کاری در ارتفاع
  • نصب لوله‌های هواکش
  • عایق‌ کاری نما
  • نصب توری مرغی و تعمیر نمای ساختمان
  • و…

موارد مذکور، تنها برخی از کاربردها و خدمات قابل ارائه توسط راپل هستند که امروزه توسط مجریان طرح‌های ساختمانی مورداستفاده قرار می‌گیرند.

راپل

مزایای استفاده از راپل روی نمای ساختمان

همان‌طور که پیش‌تر مطرح کردیم، راپل (طناب) کاربرد بسیار گسترده‌ای درزمینه ساخت‌و‌ساز و اجرای انواع عملیات‌ ساختمانی دارد. این کاربرد گسترده نیز به‌دلیل مزایای متعددی است که این روش به‌همراه دارد. در این بخش، مهم‌ترین مزایای استفاده از Rappel برای نمای ساختمان را مورد بررسی قرار داده‌ایم:

کاهش هزینه‌ها

استفاده از داربست برای اجرای انواع عملیات ساختمانی مانند پیچ و رولپلاک سنگ‌ نما، نماشویی ساختمان، نصب چراغ نورپردازی و… نیازمند پرداخت هزینه‌های سنگینی است؛ اما روش Rappel که امروزه به‌عنوان جایگزین خوبی برای داربست شناخته می‌شود، ازنظر هزینه صرفه اقتصادی به‌مراتب بالاتری دارد. درنتیجه، استفاده از راپل می‌تواند موجب صرفه‌جویی در هزینه‌ها شود. البته قیمت راپل نیز توسط عوامل مختلفی تعیین می‌شود که توجه به این عوامل قبل از اجرای پروژه ضروری است.

صرفه‌جویی در زمان

صرفه‌جویی در زمان، یکی دیگر از مزایای بسیار مهم استفاده از خدمات Rappel محسوب می‌شود؛ زیرا در این روش، راپل‌ کار می‌تواند به‌محض امضای قرارداد، کار خود را شروع کند. درمقابل، استفاده از روش داربست‌زنی باعث می‌شود تا دست‌کم دو روز زمان برای بستن داربست‌ها صرف شود؛ بنابراین اگر می‌خواهید کارهایی مانند پیچ و رولپلاک سنگ‌ نما، نماشویی ساختمان، خدمات جوشکاری، عایق‌ کاری نما و… را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهید، پیشنهاد می‌کنیم از روش Rappel استفاده کنید.

اشغال فضای کم

یکی از معضلات بسیار مهمی که هنگام تصمیم‌گیری برای اجرای انواع عملیات روی نمای ساختمان به ذهن می‌رسد، اشغال فضای زیاد مقابل ساختمان است. این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در بسیاری از موارد، موجب ایجاد نارضایتی و هرج‌و‌مرج می‌شود؛ اما آیا راه‌حلی برای این مشکل وجود دارد؟ خوشبختانه امروزه این مشکل با به‌کارگیری سیستم‌های بدون داربست یا همان راپل، به‌طور کامل حل شده است؛ زیرا در چنین سیستم‌هایی، از وسایل بسیار جمع‌و‌جور و کم‌جا برای انجام فعالیت موردنظر استفاده شده است.

افزایش امنیت

اجرای عملیات‌های مربوط به نمای ساختمان با استفاده از Rappel، امنیت به‌‌مراتب بالاتری نسبت‌به انجام این عملیات‌ها با داربست دارد. دلیل این امر نیز این است که بستن داربست مقابل ساختمان، سارقین را وسوسه می‌کند تا وارد خانه شده و وسایل گران‌بها را به سرقت ببرند؛ درحالی‌که استفاده از راپل باعث می‌شود تا کلیه راه‌های نفوذ سارقین به ساختمان بسته شود.

بهترین و معتبرترین مرجع برای انجام خدمات راپل

در این مطلب، روش Rappel را به‌همراه مزایا و کاربردهای آن مورد بررسی قرار دادیم. امروزه استفاده از این روش تبدیل به یک جایگزین عالی برای داربست شده و طرفداران زیادی پیدا کرده است.

اگر شما هم قصد انجام عملیات‌هایی مانند پیچ و رولپلاک سنگ‌ نما، نماشویی ساختمان، نورپردازی نمای ساختمان، بندکشی آجرنما، رنگ‌آمیزی نمای ساختمان، سیمان‌ کاری در ارتفاع، عایق‌ کاری نما، اجرای ایزوگام در نمای ساختمان و… با استفاده از روش راپل را دارید، بهتر است با شرکت‌های معتبر در این حوزه مشورت کرده و ازطریق آن‌ها درمورد قیمت راپل نیز اطلاعاتی کسب کنید.با وارد شدن به صفحه سایت میتوانید سفارش کار یا اموزش کار در ارتفاع را ثبت کنید.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *