رئیس اتاق اصناف: اصلاح قیمت نان در همدان ضروری است

رئیس اتاق اصناف: اصلاح قیمت نان در همدان ضروری است

«حسین محرابی» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هزینه‌های پخت نان افزایش چشمگیری داشته به‌طوری که عدم تغییر قیمت نان با توجه به تورم بالا نگرانی‌هایی را برای این صنف در اقتصادی نبودن تولید نان ایجاد کرده و معاش و زندگی خانواده این قشر زحمتکش را به چالش کشانده است.

وی اضافه کرد: افزایش چندین برابری قیمت مواد اولیه مانند خمیرمایه، حمل و نقل، دستمزد کارگری و بیمه و آب، برق، گاز و اجاره بهای واحد صنفی، بازنگری و اصلاح قیمت نان را اجتناب ناپذیر کرده است.

رئیس اتاق اصناف همدان با تاکید بر اینکه اصلاح قیمت نان و واقعی‌سازی نرخ آن با نگاه حمایتی مطالبه جدی خبازان است، گفت: این موضوع می تواند موجب تامین حقوق مصرف‌کنندگان و ارتقای کیفیت نان، جلوگیری از تعطیلی خودسرانه نانوایی ها، کاهش صف های انتظار خرید، افزایش زمان پخت نان، متناسب‌سازی وزن چانه و بهبود حجم نان و حتی کاهش فروش آرد و حذف دلالان از چرخه نان را به همراه داشته باشد.

محرابی با اشاره به اینکه بحث آرد و نان پیچیدگی خاصی دارد، از مسئولان استان خواست مطالبات صنف نانوایان را بررسی و پاسخی منطقی به آن بدهند که منجر به تامین نظر فعالان این عرصه و حفظ حقوق مصرف کنندگان شود.

به گزارش ایرنا، به تازگی استاندار همدان در کارگروه تنظیم بازار با شرط و شروطی درخواست اتحادیه نانوایان را پذیرفت و گفت: با اصلاح قیمت نان به شرط اخذ مجوز از مرکز(تهران) موافق هستیم اما کیفیت نان نیز باید بهبود یابد و موجب رضایت مصرف کنندگان شود.

به گفته شاهرخی، آرد و گندم استان همدان جزو مرغوبترین های کشور است و باید بهترین نان پخته و در سفره مردم قرار گیرد.

۵۸۵ نانوایی در شهرستان همدان وجود دارد.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی های ویژه

این سایت به فروش میرسد برای استعلام قیمت با شماره 09128399961 تماس بگیرید09128399961
+
اندروید
اندروید
بالا